Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Bogactwo - jak je osiągnąć?
26 czerwca 2008 (zmod.: 16 sierpnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Bogactwo - jak je osiągnąć?

Kategoria: mentalność
Tagi: autosugestia bogactwo energia fortuna majątek sposób myślenia wiara w siebie wytrwałość zamożność | wszystkie tagi

Zanim skupimy się na odpowiedzi na pytanie z nagłówka warto najpierw zastanowić się czym jest bogactwo? Zapewne istnieje wiele dobrze opisujących to słowo definicji, jednak nie mam zamiaru ich tutaj przytaczać. Dla jednego człowieka bogactwem jest zarabianie 100 000 zł rocznie. Ktoś, kto zarabia tyle w przeciągu jednego miesiąca powie, że taka kwota ledwie wystarcza na życie, a bogactwo zaczyna się od wyższych kwot. Każdy z nas inaczej określa to słowo.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Dla mnie bogactwo jest stanem umysłu. Bogactwo to nie zamożność w sensie materialnym, ale sposób myślenia. Jeżeli dać każdemu człowiekowi po 1000zł zdecydowana większość wydała by te pieniądze w krótkim czasie, niektórzy jeszcze tego samego dnia. Niewielka część ludzi pomnożyłaby tą kwotę. Były by to właśnie te osoby, które obecnie mogą poszczycić się dużymi majątkami. Nie kwoty, którymi operujesz decydują o Twoim bogactwie, ale Twój sposób myślenia.

Ch.-A. Poissant i Ch. Godefroy piszą: „Musisz być absolutnie przekonany, że nie tylko możesz być tak zamożny, jak tego pragniesz, ale że jest to łatwe, znacznie prostsze niż kiedykolwiek Ci się wydawało. Tak naprawdę to każdy z Twoich szarych dni przynosi Ci dziesiątki szans. W Twojej głowie rodzą się pomysły, które można by wspaniale wykorzystać, lecz szybko o nich zapominasz, nie robisz nic, aby wcielić je w życie. Autosugestia (o autosigestii przeczytasz w artykule „Autosugestia, czyli myśl o sprawach wielkich, a wielkim się staniesz”) prze pomoże Ci rozwinąć intuicję oraz zmysł dobrego finansisty, który przyniósł ludziom fortuny. Masz już w sobie te cechy, tylko nie jesteś prawdopodobnie świadomy ich istnienia – nie nauczyłeś się więc, jak je pielęgnować i wykorzystywać.”

Niemal codziennie można wyczytać z gazet o jakimś nowym milionerze. Odnosi się wówczas złudne wrażenie, że majątek pojawia się nagle (jak wygrana w Totolotka). Cechuje nas nastawienie: zrobiłbym to, gdyby moja sytuacja materialne poprawiła się szybko, ale nie mam zamiaru czekać 5 lat na rezultaty. Nie dostrzegamy przy tym, że owe 5 lat w odniesieniu do kilkudziesięciu lat życia, które nam pozostały to naprawdę niezbyt wygórowana cena za dostatnie życie. Osoby bogate potrafią spojrzeć na życie w dłuższej perspektywie i w takiej też podejmują swoje decyzje.

Trzeba pamiętać, że fortuny zazwyczaj nie rodzą się z dnia na dzień, lecz są efektem konsekwentnych działań, po prostu widać tutaj tylko efekt końcowy, nie widać procesu dochodzenia do niego. Proces ten jest często poprzedzony serią dotkliwych porażek, które jednak są szybko puszczane w niepamięć. Najważniejsze to umieć sobie z nimi poradzić i wyciągnąć wnioski.

Większość ludzi, którzy doszli do dużych majątków zdobyli je po czterdziestce. Dlatego zamiast koncentrować się na przeszłości i żalić się, co można było zrobić inaczej, lepiej jest skupić się na przyszłości i traktować każdy dzień, jakby był dniem ostatnim. Z pewnością mając świadomość tego, że dziś jest Twój ostatni dzień nie chciałbyś zmarnować ani jednej chwili. Ale to jest Twój ostatni dzień dotychczasowego życia. Spojrzenie na następny dzień, jakby był początkiem nowego rozdziału życia, może nakłonić Cię do działania.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,95 (6281 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Najbogatsi ludzie świata 2015'
Najbogatsi ludzie świata 2015
obrazek do 'Najbogatsi Polacy wg
Najbogatsi Polacy wg "Forbesa" 2015
obrazek do 'Najbogatsi ludzie świata 2014'
Najbogatsi ludzie świata 2014
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Ciekawy (gość)
7 maja 2009, 15:54
Wydaje się to proste - obierasz cel, działasz, czekasz i sukces przychodzi, więc czemu tak niewiele osób jest bogatych?
(gość)
7 maja 2009, 18:12
Dobre pytanie, może brakuje wytrwałości? A może dlatego, że większość chce być bogata jdnocześnie nie robiąc niczego w tym kierunku.
przyszły milioner:) (gość)
19 stycznia 2010, 08:58
Bo nie wiele osób wie jak się posługiwać kasą.Nie mają wiedzy na temat pieniędzy.Bardzo dobra stronka.Od kiedy przeczytałem "Bogaty ojciec,biedny ojciec"zainteresowałem sie innymi książkami na ten temat i wszystko sie potwierdza:)to bardzo proste zasady:)
(gość)
19 stycznia 2010, 10:57
To ciekawe, ile ludzi w Polsce "uświadomiło się" zaczynając właśnie od Bogatego ojca :) Sam jestem jedną z tych osób. Swoją drogą, jesli znasz blisko jakąś osobę odnoszącą sukcesy zwróć uwagę, jakie książki ma w swojej domowej bibliotece.
Pensacola (gość)
21 grudnia 2010, 12:14
Mł, np. jakie ? ;)
ML
21 grudnia 2010, 13:19
Np. te zamieszczone w dziale Literatura :)
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt