Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Myśli o bogactwie
20 kwietnia 2012 (zmod.: 22 kwietnia 2012)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Myśli o bogactwie

Kategoria: mentalność
Tagi: bankructwo bogactwo kamil cebulski mike tyson miliarderzy milionerzy przeciętny milioner superbogacze wiesław włodarski wojciech fibak | wszystkie tagi

3 myśli dotyczące bogactwa, z których możesz wyciągnąć coś dla siebie.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

"U nas to wszystko dopiero się rodzi, nie wszyscy rozumieją, że nie od razu każdy może być bogaty. W Polsce wszyscy się znają na robieniu interesów, tylko – o dziwo – nie wszystkim jakoś się to udaje."
Wiesław Włodarski, właściciel firmy FoodCare, jeden ze 100 najbogatszych Polaków


Krótka wypowiedź, ale zawiera wiele mądrości.

  • Dochodzenie do bogactwa trwa najczęściej latami, jest to długi proces, przeplatany czasami gwałtownymi skokami. Te jednak rzadko biorą się z przypadku. Nieuniknione są niepowodzenia, na których można nauczyć się najwięcej. To co widać na zewnątrz jest najczęściej wynikiem wieloletnich starań, dążeń i intensywnej pracy. Mówi się, że trawa za płotem jest zawsze zieleńsza, ale jakim kosztem? Jaką cenę trzeba było za to zapłacić? Ile lat zbierać wiedzę i doświadczenie kosztem życia rodzinnego? Jakie problemy trzeba było pokonać? Pamiętaj o tym, zanim komuś czegoś pozazdrościsz.

  • Robienie interesów, czyli prowadzenie biznesu. To naturalne, że człowiek lata prowadzący biznes postrzega to jako najlepszą drogę do bogactwa. Ma rację, co potwierdza statystyka - w gronie milionerów trzech na czterech ludzi to osoby prowadzące biznes.

  • Nie wszystkim się udaje - prawdę mówiąc zdecydowanej większości się nie udaje. Mimo to w biznesie szansa na wygraną jest prawdopodobnie, jak 1 do 100. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki w Lotka wynosi 1 do 13.983.816, czyli ryzyko niepowodzenia jest znacznie większe. Mimo to ogromna część społeczeństwa wierzy uparcie, że im się uda. W biznesie ryzyko jest nie tylko mniejsze, masz też wpływ na wiele czynników decydujących o powodzeniu. A jeśli się nie uda - wynosisz z tego ogromne doświadczenie, które można wykorzystać w kolejnym biznesie."Życie milionera wygląda tak samo, jak życie zwykłego człowieka."
Kamil Cebulski, jeden z najmłodszych polskich milionerów


Można mieć styl życia albo pieniądze, ale trudno jest mieć je oba. Przez styl życia rozumiem tu życie w luksusie, życie na pokaz - jadanie w drogich restauracjach, kupowanie najdroższych gadżetów, luksusowych samochodów, drogich willi itd. Jeżeli większą wagę przykładasz do wystawnego życia, niż akumulacji kapitału, to ciężko ten kapitał pomnażać, bo zjadają go ciągle rosnące wydatki.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,95 (6054 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Najbogatsi Polacy wg
Najbogatsi Polacy wg "Forbesa" 2015
obrazek do 'Najbogatsi ludzie świata 2014'
Najbogatsi ludzie świata 2014
obrazek do 'Najbogatsi Polacy wg
Najbogatsi Polacy wg "Forbesa" 2014
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt