Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Atrakcyjność - od czego zależy?
12 lutego 2013 (zmod.: 12 lutego 2013)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Atrakcyjność - od czego zależy?

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: atrakcyjność atrakcyjność fizyczna praca uroda wprowadzanie zmian wygląd | wszystkie tagi

Atrakcyjność – czyli umiejętność przyciągania uwagi innych ludzi ma wpływ nie tylko na powodzenie u płci przeciwnej, ale również na sukcesy w każdej sferze ludzkiej aktywności, gdzie ma się kontakt z innymi ludźmi.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!


Atrakcyjność to nie tylko cechy fizyczne, ale też społeczne.
Ludzie atrakcyjni są lepiej postrzegani. Uważa się ich za szczęśliwszych, bardziej inteligentnych i niezależnych. Często też więcej zarabiają. Ty także możesz być tak postrzegany. Pewnych swoich cech nie jesteś w stanie zmienić, ale możesz nad nimi popracować. Inne są całkowicie modyfikowalne i – jeśli tylko chcesz – może je ukształtować według własnej woli.
Na atrakcyjność składają się zarówno cechy fizyczne, jak i społeczne. To jakie cechy są uznawane za atrakcyjne jest uwarunkowane w dużej mierze przez ewolucję, która wykształciła sposób postrzegania osób płci przeciwnej na poziomie podświadomym.
Mężczyzna jest atrakcyjny dla kobiety na poziomie podświadomym jeśli posiada dostęp do środków (w dzisiejszych czasach są to m.in. pieniądze, dobre wykształcenie, etyka pracy, ambicja i status w grupie rówieśników). Kobieta jest atrakcyjna dla mężczyzny na poziomie podświadomym jeśli jest pociągająca fizycznie (inaczej mówiąc wygląda na „zdrową”, ma właściwą budowę ciała, po prostu dobrze wygląda).
Ludzie stają się dla siebie bardziej atrakcyjni po bliższym poznaniu i wspólnym spędzaniu czasu. Czym częściej z kimś przebywasz tym bardziej atrakcyjny się dla tej osoby stajesz - i vice versa. Ważne jest też w tym momencie podzielanie wspólnych wartości i poglądów.

Jakcy mężczyźni podobają się kobietom?


  1. Pracujący. To najważniejsza cecha. Praca zapewnia środki na utrzymanie. Dodatkowo dobrze postrzegana jest obecność na jak najwyższym szczeblu hierarchii grupy lub organizacji.
  2. Wykształceni lub posiadający inne potrzebne kompetencje potrzebne do zdobywania środków. Wykształcenie zwiększa potencjał do zdobycia środków. Nawet mężczyzna bez środków, ale posiadający dobre wykształcenie czy też inne przydatne umiejętności (np. sprawności fizyczna umożliwiająca uprawianie sportu na zawodowym poziomie) będzie atrakcyjny dla kobiet. Wykształcenie świadczy o inteligencji, która w obecnych czasach stała się ważniejsza niż tężyzna fizyczna (w zamierzchłych czasach decydująca o atrakcyjności).
  3. Wysocy, wysoko postawieni. Nie chodzi tu tylko o centymetry, ale nawet bardziej o wyprostowaną postawę ciała, która ma większy wpływ na kobiety niż sam wzrost. W dawnych czasach wysocy mężczyźni mieli większe szanse na odpieranie ataków na swoje domostwa. W dzisiejszych wysocy mężczyźni średnio zarabiają więcej i mają na ogół lepsze posady. Duży wzrost jest też utożsamiany z autorytetem. Z drugiej jednak strony np. w polityce, gdzie obecna jest silna hierarchia grupy można zaobserwować zupełnie odmienny stan rzeczy Często tłumaczy się to większą ambicją niższych facetów.
  4. Starsi (od danej kobiety). Kobieta zazwyczaj wychodzi za mąż za mężczyznę o kilka lat starszego od siebie. Wynika to z wyższych zarobków w porównaniu do rówieśników i ustabilizowanym statusie zawodowym, które decydują o możliwości zdobywania środków.
  5. Lubiący dzieci. Kobiety widzą w mężczyźnie przyszłego ojca i opiekuna ich dzieci.
  6. Uprzejmi. Uprzejmość mężczyzny jest ważna dla kobiet, gdyż ma wpływ na postrzeganie go przez otoczenie i w miejscach publicznych.
  7. Zaangażowani. Kobieta myśli o związku w kontekście długoterminowym. Mężczyźnie, któremu zależy na danej kobiecie łatwiej jest związać się z nią na dłużej.

Wygląd fizyczny mężczyzn jest również w pewnym stopniu istotny przy ocenie ich atrakcyjności (szersze biodra od talii są najwyżej cenione), ale w dużo mniejszym stopniu niż inne cechy.

Jakie kobiety podobają się mężczyznom?


Wspomniana wcześniej atrakcyjność fizyczna jest zdecydowanie najważniejsza. Mężczyzn zwykle nie pociągają fizycznie kobiety, które odnoszą sukcesy i są zamożne. Liczy się wygląd zewnętrzny. Może wydawać się to płytkie, ale takie są konsekwencje naszej ewolucji. Według badań mężczyźni są „zaprojektowani” przez naturę tak, że podobają im się kobiety o sylwetce klepsydry ( iloraz obwodu talii i obwodu bioder w przedziale 0,6-0,8). Do tego oczywiście dochodzi cały zestaw rozmaitych innych cech fizycznych.
Wspomniana wcześniej kilkuletnia różnica wieku jest też uważana za cechę zwiększającą atrakcyjność. Mężczyźni generalnie wolą kobiety młodsze od siebie.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,97 (7788 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Seth Godin o „Najmocniejszym ogniwie” (wideo)'
Seth Godin o „Najmocniejszym ogniwie” (wideo)
obrazek do 'Jak długo przeżyjesz, jeśli jutro stracisz pracę?'
Jak długo przeżyjesz, jeśli jutro stracisz pracę?
obrazek do 'Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie - Seth Godin'
Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie - Seth Godin
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Krecik (gość)
16 lutego 2013, 16:11
Na pewno wiele elementów z powyżej listy atrakcyjności wymienionych przez ciebie jest istotnych, inne znacznie mniej ważne i ustępujące kilku niewymieniowym. Nie wiem, czy wynika to z twojego spojrzenia jako mężczyzny, gdzie te kwestie nie są chyba tak istotne, ale myślę że pominąłeś jeden ogromnie ważny aspekt atrakcyjności panów w oczach pań zastępując go tylko określeniem "pracujący". Chodzi tu o pozycję społeczną, nierozumianą jako stanowisko czy zarobki panów, ale jego pozycję w oczach innych - także innych kobiet. Panie nie wybierają na mężów/kochanków słabeuszy w oczach innych, największym powodzeniem cieszą tzw. alfa z braku lepszego odpowiednika w języku polskim. To cały zestaw cech, społeczno-psychofizycznych.
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt