Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Prowadzenie dziennika
26 czerwca 2008 (zmod.: 27 października 2008)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Prowadzenie dziennika

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: doświadczenie marzenia pewność siebie podświadomość pomysły pozytywne myślenie ryzyko sukces wizualizacja | wszystkie tagi

Dziennik będzie książką o tobie pisaną wyłącznie dla Ciebie. Powinieneś założyć swój dziennik sukcesów i prowadzić go codziennie. Notuj w nim wszystko, co Ci się udało, każdą pochwałę i uznanie, które otrzymałeś od innych ludzi. W sytuacji, gdy niemal każdy posiada komputer jest to szczególnie proste.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Bardzo wielu sławnych ludzi prowadziło swoje dzienniki, które dziś możemy czytać. Kiedy zaczynali, nie byli jeszcze znani czy bogaci. To właśnie pisanie dzienników pomagało im utrwalać pozytywne myśli.

Zacznij od prowadzenia swojego dziennika sukcesów. Uznaj się za wystarczająco ważna osobę, by zacząć o sobie pisać i umacniaj tym samym własną pewność siebie. To właśnie od Twojej pewności siebie zależy, czy odważysz się na ryzykowny krok, czy też nie. Bez ryzyka nie ma rozwoju. Nic tak dobrze nie wzmacnia pewności siebie, jak prowadzenie dziennika sukcesów.

Badania naukowców dowiodły, że zapamiętujemy przeszło 10-krotnie lepiej swoje błędy i porażki, niż sukcesy. Ponadto z mediów i otoczenia otrzymujemy znacznie więcej negatywnych wiadomości niż pozytywnych. Toteż jest rzeczą bardzo ważną, aby się tej tendencji przeciwstawić i postrzegać przynajmniej siebie w pozytywnym świetle. Dziennik pomaga przekonać się o tym, do czego naprawdę jesteśmy zdolni.

Zastanów się, co Ci się dziś udało osiągnąć? Co zrobiłeś? Komu pomogłeś, z kim nawiązałeś znajomość? Kto Cię pochwalił i za co? Wszystkie tego typu informacje zapisuj w swoim dzienniku. Jeśli nie jesteś w stanie napisać zbyt wiele, to znaczy, że twoja wiara w siebie jest zachwiana i tym bardziej powinieneś zacząć prowadzić swój dziennik sukcesów.

Drugim dziennikiem jest dziennik marzeń. Powklejaj do niego zdjęcia wszystkich rzeczy, które chcesz kiedyś mieć i zaglądaj do niego możliwie często. Dziennik marzeń będzie służył za pożywkę dla Twojej podświadomości utrwalając w niej widziane obrazy. Nasz mózg potrzebuje bowiem „map” według których może się orientować. Zdjęcia z Twojego dziennika są takimi mapami. Wybierz zdjęcia, które będą przemawiały do Twoich uczuć. Zamykaj oczy i „obserwuj”, co widzisz, czujesz, słyszysz, jakby to już było rzeczywistością. Myśl o tym co chcesz zrobić, kim chciałbyś być i co pragniesz mieć.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,01 (6333 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Siedem sposobów kontrolowania psychiki'
Siedem sposobów kontrolowania psychiki
obrazek do 'Siedem praw psychiki'
Siedem praw psychiki
obrazek do 'Pieniądze szczęście dają cz.2'
Pieniądze szczęście dają cz.2
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Temoth (gość)
30 września 2009, 01:04
Świetny artykuł. Zabieram się do pisania dziennika!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt