Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Bądź produktywny!
26 czerwca 2008 (zmod.: 5 stycznia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Bądź produktywny!

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: efektywność motywacja najbogatsi pochwała postawa praca praca na etacie priorytety sukces | wszystkie tagi

„To, co robisz, mówi tak głośno, że nie słyszę, co mówisz” - A. Lincoln.
Innymi słowy nasze czyny mówią głośniej, niż nasze słowa.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Jeśli potrafisz się wykazać, jesteś bardziej wiarygodny w oczach innych ludzi. Powinieneś być produktywny przez cały czas. Życie przeszłością („kiedyś byłem…”) oddala od Ciebie ludzi, bo już nie dajesz z siebie tego, co kiedyś. Podobnie w sytuacji, gdy żyjesz tylko swoją przyszłością („kiedyś będę…”), nie powinieneś się spodziewać przychylnych opinii ludzi. Będziesz miał opinię fantasty lub bajkopisarza. Co innego mieć wizję i prężnie działać (teraz) w kierunku jej urzeczywistnienia, a co innego tylko o niej opowiadać. Jeżeli chcesz pociągnąć za sobą ludzi, powinieneś stać się wzorem do naśladowania.

Skoncentruj się na czynnościach, które przynoszą Ci dochody. Widząc twoje osiągnięcia ludzie uwierzą w Twoje słowa i podążą za Tobą. Swoim zachowaniem daj przykład do naśladowania. Jeśli będziesz pracował wytrwale, twoi podwładni także będą tak pracować. Jak zapewne wiesz, zapał i motywacja słabną z czasem. Potrafią się utrzymywać na wysokim poziomie przez ok. 3 dni, potem (jeśli nie ma rezultatów) gwałtownie spadają.

Trzy dni to niedużo czasu, toteż skoncentruj się na jednym projekcie i pracuj nad nim, aż do osiągnięcia przynajmniej częściowych rezultatów. Podobnie poukładaj pracę Twoich podwładnych, pozwól im cieszyć się częściowym sukcesem, dzięki realizacji poszczególnych części zadań. Osiąganie kolejnych celów dodaje skrzydeł. Motywacja Twoich pracowników utrzyma się na wysokim poziomie i będą pracować produktywniej (Ty także). Jeśli w przeciągu 3 dni nie pojawiają się rezultaty motywacja spada, traci się rozpęd i wybija z rytmu. Zdecydowanie więcej wysiłku potrzeba na ponowne zmotywowanie człowieka, niż na podtrzymanie jego motywacji.

Jako przełożony powinieneś pamiętać o tym zjawisku. Ponadto przynajmniej raz na 3 dni powinieneś skontrolować swoich pracowników, pochwalić za dobre rezultaty, albo zmotywować do dalszego wysiłku (zwłaszcza początkujących pracowników, którzy mogą pracować mniej wydajnie i osiągać gorsze rezultaty). Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś dobrym szefem, postaw się w roli pracownika i zastanów się, czy chciałbyś mieć takiego przełożonego, jak Ty. Jaki przykład dajesz swoim pracownikom? Czy rzeczywiście angażujesz się w pracę, czy może tylko udajesz zaangażowanie? Pamiętaj jednak, że najlepiej zmotywujesz ludzi swoją własną postawą. Dlatego niezależnie od osiąganych obecnie wyników powinieneś cały czas być produktywny.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,05 (6534 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Will Smith mówi o sukcesie'
Will Smith mówi o sukcesie
obrazek do 'Motywacja do treningu (wideo)'
Motywacja do treningu (wideo)
obrazek do 'Różnice mentalne między bogatym a biednym człowiekiem'
Różnice mentalne między bogatym a biednym człowiekiem
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
JOKERO (gość)
10 listopada 2010, 11:13
Bardzo mądre wskazówki o których tak często zapominam.
ML
10 listopada 2010, 16:27
Co do spraw ważnych ostatnio zmieniłem nieco zapatrywanie w tym zakresie i jeśli coś jest ważne staram się to zrobić jeszcze tego samego dnia ( a nie w ciągu 72h).
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt