Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Autosugestia, czyli myśl o sprawach wielkich, a wielkim się staniesz
26 czerwca 2008 (zmod.: 16 sierpnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Autosugestia, czyli myśl o sprawach wielkich, a wielkim się staniesz

Kategoria: mentalność
Tagi: autosugestia nastawienie podświadomość pozytywne myślenie sukces umysł wiara w siebie wyobraźnia | wszystkie tagi

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak silną moc oddziaływania ma na Ciebie autosugestia? Z pewnością zdarzyło Ci się bezwarunkowo uwierzyć kiedyś człowiekowi, którego darzyłeś dużym szacunkiem, i który był dla Ciebie autorytetem. Jeśli taka osoba powiedziała Ci „możesz to zrobić” to byłeś o tym przekonany. Ale czy potrafisz także uwierzyć sobie? Ten artykuł poświęcony jest tajnikom związanym z autosugestią.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

„Każdego dnia pod każdym względem czuję się coraz lepiej.”
Jeśli będziesz wypowiadał to hasło po kilka razy dziennie każdego dnia, to w nie uwierzysz. Hasło takie oddziałuje na naszą podświadomość programując ją. Najważniejsze to powtarzać je z uporem dzień w dzień, aż pojawią się rezultaty. Podświadomość przyjmuje je (hasło) za fakt, a my rzeczywiście stajemy się osobą, która pod każdym względem czuje się coraz lepiej.

Autosugestia daje najlepsze efekty, kiedy stosuje się ją w stanie zrelaksowania, ponieważ aktywność mózgu jest wtedy mniejsza, a podświadomość łatwiej przyjmuje sugestie. Wystarczy położyć się lub usiąść wygodnie w fotelu, wziąć kilka głębokich oddechów i rozluźnić całe swoje ciało. Kiedy już znajdziesz się w takim stanie możesz zacząć powtarzać swoją własną formułę.

Ja zazwyczaj robię to rano, tuż po przebudzeniu oraz późnym wieczorem, tuż przed zaśnięciem. Leżę wtedy w łóżku i jest mi naprawdę łatwo wprowadzić się w stan rozluźnienia. Programując się w ten sposób możesz nawet przypisać sobie cechy, których do tej pory nie posiadałeś, jak np. wiara w siebie. Stajesz się tym, kim chciałeś zawsze być. Dlatego warto się zastanowić, jakimi cechami chciałbyś się odznaczać.

Ludzie bogaci mają pewien wspólny dla większości z nich zbiór cech. Są to: energia, wiara w siebie, kreatywność, wytrwałość, entuzjazm, śmiałość, dar przekonywania, intuicja, odwaga, pozytywne nastawienie, autorytet i bystrość. Być może chciałbyś w sobie wykształcić którąś z tych właśnie cech, a może jakąś inną. Ważne, aby nad każdą cechą pracować osobno. Musisz tylko powtarzać sobie: „Każdego dnia we wszystkim, co robię, wykazuję więcej energii”. Używaj tylko prostych słów, które dobrze znasz. Jeżeli dodatkowo zapiszesz sobie na papierze wypowiadane słowa, doda Ci to mocy i wywrze większe wrażenie.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,05 (7190 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Potęga nadświadomości'
Potęga nadświadomości
obrazek do 'Przyspieszanie zmian'
Przyspieszanie zmian
obrazek do 'Cele wg Briana Tracy'
Cele wg Briana Tracy
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
ELIZA (gość)
29 grudnia 2012, 18:55
TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt