Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Zwiększanie swoich dochodów
26 czerwca 2008 (zmod.: 25 listopada 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Zwiększanie swoich dochodów

Kategoria: mentalność
Tagi: bogactwo dochód doświadczenie popełnianie błędów postawa pracowitość sukces zaangażowanie zarządzanie czasem zasada Pareto | wszystkie tagi

Czy wiesz przez co jest determinowany Twój dochód? Twój dochód jest określany przez Ciebie! Rynek zapłaci za Ciebie tyle, ile jesteś wart. A tylko od Ciebie zależy, jak podniesiesz swoją wartość dla rynku. Możesz podnieść swoją wartość rynkową przez uzyskiwanie lepszych wyników. Jak uzyskiwać lepsze wyniki? Skup się przede wszystkim na najważniejszych czynnościach, które przynoszą Ci najwięcej pieniędzy.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Czy słyszałeś kiedyś o zasadzie równowagi Pareto? Mówi ona, że 80% dochodu uzyskujesz w wyniku 20% swoich działań. Tylko 20% tego co robisz przynosi Ci 4/5 twojego dochodu! (podobnie zasada ta obowiązuje w innych obszarach życia, np. w dystrybucji bogactwa – 80% pieniędzy jest w rękach 20% ludzi) Jakie płyną z tego wnioski? Zgodnie z tą zasadą pozostałe 80% swojego czasu przeznaczonego na pracę przynosi Ci jedynie 20% twojego dochodu. Oznacza to, że można wykorzystać ten czas o wiele efektywniej.

Skoncentruj się na najważniejszych czynnościach w swojej pracy, zamiast rozpraszać się ciągle mało ważnymi sprawami. Ten email, który przyszedł dosłownie przed sekundą naprawdę może chwilę zaczekać na swoją kolej. Kiedyś dużo czasu zajmowały mi przychodzące maile, robiłem coś, a przychodząca wiadomość wybijała mnie z rytmu. Odkąd wyłączyłem Outlooka i uruchamiałem go dwukrotnie w ciągu dnia ale tylko na chwilę, problem zniknął.

Kluczowa jest Twoja postawa, zadawaj sobie pytanie – co muszę zrobić, żeby zarabiać więcej? Twój umysł powinien podsunąć Ci odpowiedź, co w twojej pracy jest najważniejsze. Na tym właśnie powinieneś się skupić – na tych kilku czynnościach, zwykle prostych, które będziesz wykonywał świetnie. To właśnie te czynności przynoszą Ci dochody.

Kluczowa jest tu Twoja postawa. Nie bój się zainwestować 80% swojego czasu w naprawdę ważne czynności. Zacznij odróżniać sprawy pilne od spraw ważnych. Tak się składa, że rzeczy pilne z reguły wcale nie są tak ważne, jak się może wydawać. Wykonuj czynności ważne tak często, jak to możliwe, nawet, jeśli czasem nie są proste. Istotną rzeczą jest nie bać się porażki, tylko konsekwentnie robić swoje. Podobnie nie powinieneś się obawiać popełnienia błędu (system edukacyjny każe za popełnianie błędów, stąd późniejszy strach przed nimi). Zamiast tego czekaj na błędy, bo dzięki nim możesz się więcej nauczyć. Popełnianie błędów dobrze o Tobie świadczy, im więcej ich popełnisz, tym bardziej pracowity jesteś. Grunt to wyciągać wnioski z błędów i nie popełniać ich drugi raz.

Pamiętaj, że błędy są dla Ciebie tak samo ważne, jak i sukcesy, bowiem przynoszą Ci doświadczenie, na podstawie którego podejmiesz w przyszłości lepsze decyzje. Przy okazji przestaniesz się ich obawiać, jeżeli poradzisz sobie z pierwszą porażką. Sukcesy sprawiają, że stajemy się bogatsi, ale to porażki pozwalają nam się rozwijać. Wiedza zdobyta przez doświadczenie jest wiedzą najcenniejszą – wiesz o niej na 100%, że ma zastosowanie w praktyce. Wykorzystując ją do wykonania zadań ważnych możesz spodziewać się świetnych rezultatów.

Jeżeli prowadzisz firmę, płać sobie stałe wynagrodzenie. Nauczy Cię to oddzielenia finansów osobistych od firmowych. Poza tym nie popełnisz błędu wkładania wszystkich zarobionych pieniędzy w firmę. Firmę natomiast finansuj kapitałem obcym, np. pieniędzmi pochodzącymi z kredytu, unikając jednak kredytów konsumpcyjnych. Dobrze zainwestowany kapitał zwiększy obroty twojej firmy, a dzięki inflacji spada wartość pieniędzy, które musisz zwrócić. Jeśli rok do roku uda Ci się zwiększać obroty o 12% to już po 6 latach będą one 2 razy większe, niż obecnie.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,02 (5763 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Pieniądze szczęście dają cz.2'
Pieniądze szczęście dają cz.2
obrazek do 'Pieniądze szczęście dają cz.1'
Pieniądze szczęście dają cz.1
obrazek do 'Podświadomość kluczem do bogactwa'
Podświadomość kluczem do bogactwa
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt