Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Pozytywne nastawienie
27 czerwca 2008 (zmod.: 7 listopada 2008)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Pozytywne nastawienie

Kategoria: mentalność
Tagi: pewność siebie poczucie własnej wartości pozytywne myślenie traktowanie ludzi wiara w siebie wpływ otoczenia | wszystkie tagi

Ludzie szczęśliwi mają w życiu lepiej. Ciągle widać w nich chęć do życia i wszystko im się udaje. Osiągają świetne wyniki i potrafią cieszyć się tym, co mają. Patrzą na świat pozytywnie, czy Ty także jesteś taką osobą?

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Na czym polega pozytywne nastawienie do życia?
Żeby móc polubić innych najpierw powinieneś polubić siebie. Koniec z gardzeniem sobą, jeżeli potrafisz cenić kogoś innego, to jesteś także w stanie cenić siebie. Jesteś dla siebie najważniejszą osobą na świecie, więc zasługujesz na swój szacunek. Skup się na swoich mocnych stronach i zaletach. Kiedy mówisz, używaj pozytywnego i optymistycznego słownictwa. Unikaj natomiast wszelkich słów kojarzących się z porażką. Koniec z zasypywaniem umysłu negatywnymi myślami.

Uwierz, że osiągniesz sukces, a zrobisz to. Rozejrzyj się wokół siebie i sam zobacz, jak wielu ludzi wierzy w Ciebie. Naprawdę jesteś lepszy, niż Ci się wydaje. Dlatego doceń w końcu własny umysł i przestań przeceniać umysły innych ludzi. Zresztą nastawienie i inteligencja emocjonalna są zwykle ważniejsze, niż wiedza, o czym wielu ludzi nie ma pojęcia. Otwórz się na ludzi. Aby dodać sobie pewności siebie, szukaj kontaktu wzrokowego z rozmówcami, zacznij chodzić o 25% szybciej, bardziej energicznie i zdecydowanie, nie bój się mówić w obecności większej liczby osób i na wszystkich zebraniach czy szkoleniach zawsze siadaj z przodu.

Uśmiech powinien często gościć na Twojej twarzy :) Ponadto koniecznie zadbaj o wygląd. Jeśli masz tendencję do wątpienia w swoje umiejętności, zakładaj najlepsze ubrania. Sprawią one, że poczujesz się jak człowiek sukcesu, a inni ludzie tak właśnie będą ciebie postrzegali. Kupując coś, wybieraj zawsze produkty najwyższej jakości. Nie stać Cię na inne.

Bądź człowiekiem o szerokich horyzontach – skupiaj się nie tylko na tym co jest obecnie, ale i na tym, co może być w przyszłości. Do wszystkiego dodawaj wartość, zastanawiaj się, jak można udoskonalić jakiś produkt/usługę. Zadawaj pytania i słuchaj odpowiedzi – ludzie o szerokich horyzontach słuchają, a osoby ograniczone mówią. Jako pracownik poczuj się częścią zespołu, zamiast ograniczać się tylko do własnych obowiązków. Wyjdź przed szereg i wykaż się inicjatywą. Wzbudź w sobie poczucie, że Twoja praca jest ważna. Próbuj dowiedzieć się więcej ze swojej dziedziny – polubisz bardziej to, czym się zajmujesz i wzbudzisz w sobie entuzjazm.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,01 (6373 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Jak powiedzieć komuś o popełnionym błędzie i nie stracić w jego oczach'
Jak powiedzieć komuś o popełnionym błędzie i nie stracić w jego oczach
obrazek do 'Samokoncept i co na niego wpływa'
Samokoncept i co na niego wpływa
obrazek do 'Sekrety utrzymywania dobrych relacji z ludźmi'
Sekrety utrzymywania dobrych relacji z ludźmi
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
asdf (gość)
23 sierpnia 2012, 15:23
\\\"Zadawaj pytania i słuchaj odpowiedzi – ludzie o szerokich horyzontach słuchają, a osoby ograniczone mówią.\\\"

hmm to mam słuchać ograniczonych osób? :D
ML
24 sierpnia 2012, 15:10
:D Gdzieś usłyszałem takie stwierdzenie "Człowiek ma dwoje uszu i jedne usta i powinien ich używać proporcjonalnie" W połączeniu z przytoczonym przez ciebie zdaniem chyba wiesz już, o jakim typie ludzi mowa.
Sebby Sales (gość)
13 sierpnia 2013, 23:11
Tak, pozytywne nastawienie powinno towarzyszyć Ci już od samego początku dnia, ponieważ tylko wtedy osiągniesz to, co pragniesz. Piszę też o tym na swoim blogu tutaj: http://www.sebby.pl/?p=925

©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt