Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Kilka wskazówek, jak odnieść sukces
27 czerwca 2008 (zmod.: 10 listopada 2008)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Kilka wskazówek, jak odnieść sukces

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: burza mózgów cele komunikacja mentor pewność siebie poczucie własnej wartości rozmowa sukces wiara w siebie | wszystkie tagi

„Przeznaczenie nie istnieje. Powodzenia i niepowodzenia są nieoczekiwanymi (a często odległymi w czasie) konsekwencjami dwóch rzeczy: naszych myśli i wcześniejszych działań. Każdy, kto właściwie zaprogramuje swoją podświadomość, nasyci ją wyobrażeniami bogactwa i sławy i będzie niestrudzenie próbował zrealizować marzenia, na pewno osiągnie swoje cele. Można powiedzieć, że my sami jesteśmy dosłownie twórcami naszej pomyślności lub niepowodzenia. Zatem ludzie, którzy poznali prawa rządzące umysłem i reguły osiągania sukcesu i potrafią zrobić z nich właściwy użytek, są kowalami swojego losu.”

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Ten kto nie wie co ma ze sobą począć, nie potrafi jasno sprecyzować swoich celów, nie odniesie nigdy sukcesu. To działa też w drugą stronę: jeśli jesteś w pełni świadomy czym chcesz się zajmować, a Twoje pragnienia są dostatecznie sprecyzowane, szybko nadarzy się sposobność ich realizacji. Największą tajemnicą sukcesu jest wiara, że umysł ludzki może osiągnąć wszystko, w co naprawdę wierzy. Wszyscy ludzie sukcesu wierzą bez zastrzeżeń w powodzenie swoich planów, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Podstawą ich sukcesu jest dostrzeżenie możliwości tam, gdzie inni widzą jedynie piętrzące się trudności. Także i Ty możesz osiągnąć sukces (o ile już go nie osiągnąłeś). Pomoże Ci w tym kilka wskazówek.

Stwórz grupę ludzi sukcesu, ludzi podobnych Tobie, z którymi spotkasz się minimum 1 raz w miesiącu i poświęcicie wspólnie ok. 2h na przeprowadzenie burzy mózgów i wypracowanie wspólnych koncepcji rozwoju, osiągania swoich celów bądź rozwiązania problemów stojących przed wami. Puśćcie wodze swojej wyobraźni. Następnie przeanalizujcie dokładnie każdą z zaproponowanych koncepcji. Tematem spotkania takiej grupy, mającej ten sam cel – zdobycie fortuny, może być zadanie pytania „Jak możemy osiągnąć fortunę? Jaką drogę obrać?” Unikaj zbyt dużych grup, burze mózgów wychodzą najlepiej w małych gronach.

Naucz się komunikowania z innymi. Ludzie marzący o sukcesie muszą wyrażać swoje myśli w sposób jasny i dobitny. Ciągle będziesz spotykał ludzi, których trzeba do czegoś nakłonić. Może warto zapisać się na kurs przemawiania? Albo na kurs językowy? Znajomość kilku języków niesamowicie poszerza horyzonty i ułatwia komunikację poza granicami kraju. Nawet jeśli nie boisz się wystąpień przed publicznością, pomyśl o kilku dodatkowych lekcjach. Dobrzy mówcy zyskują niezwykłą przychylność audytorium. Każdy potrafi przemawiać, to tylko kwestia treningu i odrobiny praktyki. Swobodne zwracanie się do każdego bardzo wzmocni Twoje poczucie wartości.

Musisz umieć sprzedać samego siebie. Niezależnie od profesji musisz siebie sprzedawać, czy to jako pracownik swojemu szefowi, czy też sprzedawca klientowi. Zdobycie doświadczenia w sprzedaży może być wielce przydatne przy prowadzeniu interesów.

Słuchaj ludzi, daj im odczuć że są ważni. Zadawaj pytania, i słuchaj odpowiedzi, skup się całym sobą na tym, co mówi Twój rozmówca. Niech poczuje się, jak najważniejsza osoba na świecie. Ten, kto w trakcie zawierania transakcji słucha i jak najmniej mówi, zawiera najlepszy interes. Większość osób w miarę trwania rozmowy otwiera się i ujawnia swoje motywacje, a także słabe punkty. Pamiętaj, że większość ludzi lubi mówić, zwłaszcza o sobie. Jeżeli tylko słuchasz więcej niż mówisz, zyskujesz przewagę. Musisz mówić tylko to, co niezbędne. Ludzie którzy czują się wysłuchani, będą Cię uważać za wspaniałego rozmówcę i bardziej Cię polubią.

Koniecznie zadbaj o swój wygląd zewnętrzny. Pierwsze wrażenie odgrywa bardzo dużą rolę w kontaktach międzyludzkich. Najważniejszy jest schludny ubiór, uśmiech, zadbana fryzura. Osoba ubrana niechlujnie wywiera kiepskie wrażenie. Zacznij ubierać się tak, jak ludzie, którym się powiodło, a Twoje szanse wzrosną. Nie ma tu miejsca na niedbałość. Zauważysz, że będąc ubranym lepiej, poczujesz się pewniej, a ludzie ocenią Cię bardziej pozytywnie.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,94 (7049 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Złowić wieloryba'
Złowić wieloryba
obrazek do 'Małe sukcesy prowadzą do wielkich'
Małe sukcesy prowadzą do wielkich
obrazek do 'Nastawienie na wynik'
Nastawienie na wynik
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Jarek
7 marca 2010, 16:54
Bardzo mi się podobają artykuły zawarte na tym portalu. Są krótkie, jasno określają przesłanie w nich zawarte i co najważniejsze są niesamowicie inspirujące, jak dla mnie. Tak trzymać!!!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt