Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Znajdź sobie mentora
26 czerwca 2008 (zmod.: 22 marca 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Znajdź sobie mentora

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: autorytet ekspert mentor motywacja partnerstwo przyjaźń sukces wiedza współpraca | wszystkie tagi

Ludzie nam bliscy wywierają na nas dużo większy wpływ, niż sądzimy. Można powiedzieć, że od ludzi, którymi się otaczasz, zależy Twoje życie. Odnosząc to do dziedziny finansów - jeśli będziesz się otaczał ludźmi biednymi, sam też taki pozostaniesz. Jeśli będziesz się otaczał ludźmi bogatymi, to się wzbogacisz. Dlatego potrzebujesz ludzi godnych naśladowania, ludzi, którzy będą dla ciebie wzorem. Potrzebujesz mentora. Jak go znaleźć?

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Dowiedz się, kto jest najlepszy w Twojej dziedzinie, znajdź wszystkie możliwe informacje o tej osobie a następnie zdobądź numer telefonu i umów się na spotkanie. Może z tego wyniknąć ciekawa współpraca.

Niemalże wszyscy ludzie sukcesu mieli swojego mentora. Od takiego człowieka jesteś w stanie nauczyć się więcej w ciągu roku, niż samemu w ciągu kilku lat. Słuchaj tylko tych osób, które już osiągnęły to, co ty chcesz osiągnąć. Mentor:

  • Powinien mieć przynajmniej 10x więcej pieniędzy od ciebie
  • Pomoże Ci unikać niepotrzebnych błędów
  • Rozwinie Twój talent i nie pozwoli marnotrawić czasu
  • Może wpłynąć na Twoje postępowanie przez wskazanie argumentów motywacyjnych, jeśli nie obawia się wywierania nacisku
  • Będzie czuwać nad Twoimi postępami w pracy i sprawdzać osiągnięte wyniki
  • Skłoni Cię do działań zmierzających do celu, którego sam byś sobie nie postawił.
  • Zachęci Cię do tego, byś dał z siebie 110%

Jak znaleźć mentora?
Żeby mieć świetnego mentora musisz wykazać się kwalifikacjami. Najlepiej, jeśli będziesz miał udokumentowanych kilka sukcesów, albo bardzo przekonujący sposób bycia. Jeśli jeszcze nie masz na swoim koncie osiągnięć, zwróć się do innego, „nie tak świetnego” człowieka i ucz się najpierw od niego.

Zastanów się, co możesz zaoferować swojemu mentorowi w zamian za jego nauki? Powinieneś być pomysłowy i zdawać sobie sprawę ze swoich mocnych stron. Najlepiej uświadomi Ci je twój dziennik sukcesów ( artykuł "Prowadzenie dziennika").

Przy przedstawianiu swojego pomysłu pokaż drzemiącą w Tobie energię, entuzjazm i zdecydowanie. Mentor musi wiedzieć, że jesteś absolutnie przekonany do tego, co mówisz. Zanim jednak zaczniesz przedstawiać swój pomysł, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz się spotkać z wyjątkowo bogatą lub sławną osobą, musisz pokazać, że jesteś wytrwały. Być może na spotkanie będziesz musiał czekać kilka miesięcy.

Miej świadomość, że wysoko wykwalifikowany mentor może chcieć cię poddać próbie i spróbuje Cię zniechęcić. Będzie chciał sprawdzić twój zapał i Twoje cechy charakteru.

Współpraca z mentorem
Jeżeli mentor zgodzi się z tobą współpracować to nie obciążaj go swoimi problemami. Wasz kontakt powinien mu sprawiać przyjemność. Pracujcie nad Twoimi zaletami. Jeśli omawiacie projekt miej w zanadrzu kilka rozwiązań i poproś o wybór najlepszego.

Współpraca z mentorem (zwłaszcza znanym) ma wiele korzyści i otwiera różne drzwi. Zaproponuj swojemu mentorowi udział w swojej firmie, co prawda oddasz mu część zysku, ale zaprocentuje to wzrostem obrotów w przyszłości.

Pamiętaj, że czas Twojego mentora jest o wiele cenniejszy niż Twój i uszanuj to. Zawsze zaznaczaj, ile czasu chcesz mu zabrać i nie przekraczaj ustalonej granicy. Dziękuj za jego czas.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,96 (6646 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Słownictwo sukcesu'
Słownictwo sukcesu
obrazek do 'Motywacja do treningu (wideo)'
Motywacja do treningu (wideo)
obrazek do 'Motywcja do działania (wideo)'
Motywcja do działania (wideo)
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt