Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Siedem sposobów kontrolowania psychiki
24 lipca 2008 (zmod.: 26 listopada 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Siedem sposobów kontrolowania psychiki

Kategoria: mentalność
Tagi: afirmacje motywacja nadświadomość podświadomość pozytywne myślenie relacje międzyludzkie stosunki międzyludzkie sukces umysł wizja wizualizacja | wszystkie tagi

Aby osiągać wyniki inne niż obecnie, musisz stać się inną osobą. Zmiana jest możliwa, trzeba tylko pozbyc się złych przyzwyczajeń i nawyków. Musisz chcieć zmiany, musisz być gotowy do zmiany, musisz być gotowy do wysiłku - są to trzy konieczne warunki zmiany. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie...

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Dobrą metodą zmiany postawy psychicznej jest przejście na 21-dniową „dietę pozytywnej postawy psychicznej”. Chodzi o to, by przez 21 dni (tyle trwa wykształcenie nowego sposobu myślenia) od rana do wieczora utrzymywać swoje słowa i myśli w zgodzie z celami i wizerunkiem osoby, którą chcesz się stać. Wymaga to przejęcia kontroli nad swoją psychiką. Poniżej opisuję siedem sposobów kontrolowania psychiki:

1) Wizualizacja – technika modyfikacji samowizerunku. Istnieją 4 elementy wizualizacji: częstotliwość (jak często wizualizujesz określone wydarzenie w przyszłości), jasność (klarowność wizualizowanych obrazów), intensywność (emocje, które łączysz z obrazem), trwanie (czas, przez który jesteś w stanie utrzymać w umyśle wizerunek swojego dążenia. Im dłużej go sobie wyobrażasz, tym większa szansa jego osiągnięcia. Twoja podświadomość przyjmie obrazy z wizualizacji jako polecenia do wykonania). Wizualizacja uruchamia wszystkie prawa psychiki (patrz artykuł „siedem praw psychiki”), w tym także prawo przyciągania, które mobilizuje wszystkie siły, aby wizerunki zmienić w rzeczywistość.

2) Afirmacje – pozytywne, osobiste i teraźniejsze oświadczenia i polecenia, które świadomość przekazuje podświadomości, np. „Lubię siebie!”. Ich zadaniem jest wymazanie z Twojej głowy starych informacji i umocnienie nowych (np.: ”Mogę to zrobić” „Zarabiam x zł miesięcznie”). Podświadomość jest dosłowna, toteż im prostsze polecenie, tym większy ma wpływ na sposób myślenia. Przekonujesz podświadomość, że dana sytuacja już istnieje. Pamiętaj, że nie da się zmienić zwyczajów w jedną noc. Musisz być cierpliwy i wytrwały.

3) Werbalizacja – głośne powtarzanie afirmacji samotnie lub w grupie, najlepiej przed lustrem. Wszystko, co powiesz na głos z przekonaniem i entuzjazmem działa 2 razy skuteczniej od afirmacji powtarzanej cicho do siebie.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,00 (7426 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Potęga nadświadomości'
Potęga nadświadomości
obrazek do 'System wspomagania celów'
System wspomagania celów
obrazek do 'Siedem praw psychiki'
Siedem praw psychiki
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
nickname474 (gość)
26 stycznia 2020, 15:22
dodałbym od siebie, panuj nad porządkiem w pokoju (pokój odzwierciedla psychikę) oraz zadbaj o estetykę ubrań.
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt