Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Cele wg Briana Tracy
28 lipca 2008 (zmod.: 27 grudnia 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Cele wg Briana Tracy

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: Brian Tracy autosugestia cele doskonalenie się marzenia podświadomość strefa komfortu sukces wizualizacja | wszystkie tagi

H. L. Hunt (potentat branży paliwowej, jeden z najbogatszych Amerykanów swoich czasów) spytany o receptę na sukces odpowiedział, że potrzeba tylko dwóch rzeczy: „Po pierwsze zdecyduj czego dokładnie chcesz. Po drugie określ cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić, by to uzyskać, a potem zdecyduj się ją zapłacić.”. Cenę trzeba zapłacić z góry. Życie które przeżywasz dzisiaj jest odbiciem ceny, którą zapłaciłeś do tej pory.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Cele – jesteśmy na nie zaprogramowani. Jeśli nie dążysz do czegoś odczuwasz pustkę, nie można wtedy mówić o pełnym szczęściu. Im cel bardziej intensywny, tym większa szansa jego osiągnięcia.

Cele sprawiają, że prawa psychiki działają na Twoją korzyść (patrz artykuł „Siedem praw psychiki”), nie musisz nawet o nich pamiętać. Kiedy masz jasno zdefiniowany cel i podążasz w jego kierunku, wszystkie prawa działają automatycznie zgodnie z Twoim celem. Uwalniasz niesłychane rezerwy potencjału. Największym przeciwnikiem Twojego potencjału jest strefa komfortu (więcej na jej temat w artykule: Wyjdź poza strefę komfortu). Każdy boi się zmian i ich unika, jednak zmian uniknąć się nie da. Cele pozwalają Ci świadomie kontrolować kierunek zmian (prawo panowania). Nikt nie boi się zmian niosących poprawę. Cele to przyczyny a zdrowie, szczęście, wolność, sukces to skutki (prawo przyczyny). Zasiewasz cele, a zbierasz wyniki. Ludzie bez celów są skazani na pracę u kogoś, kto te cele ma.

Zasady wyznaczania celów

1) Spójność – Twoje cele i wartości muszą do siebie pasować

2) Dziedzina doskonałości – każdy człowiek jest w jakiejś dziedzinie doskonały. Osiągniesz swój pełny potencjał, kiedy znajdziesz taką dziedzinę. Twoim zadaniem jest znaleźć przynajmniej jedną taką dziedzinę.

3) Diamentowe pole – diamenty leżą pod Twoimi stopami. Wykorzystuj to co masz – kontakty, doświadczenie, zainteresowania, talent itd. Rób co możesz, tam gdzie jesteś i z tego, co masz.

4) Równowaga – aby osiągnąć najlepsze wyniki potrzebujesz różnych celów w 6 krytycznych dziedzinach życia. Potrzebujesz:

  • celów rodzinnych i osobistych.
  • fizycznych i zdrowotnych,
  • związanych z uczeniem się i rozwojem,
  • karierą i pracą,
  • finansowych i materialnych
  • celów duchowych, by rozwinąć się wewnętrznie

By żyć w równowadze potrzeba od 2 do 3 celów w każdej z dziedzin co w sumie daje 12 do 18. Twoim zadaniem jest uczynić z życia ciągły strumień postępu i osiągnięć.

5) Określenie Twojego głównego dążenia w życiu – cel numer 1. Cen najważniejszy ze wszystkich. Można mieć wiele różnych celów, ale tylko jedno, główne dążenie. Niezdolność do wybrania najważniejszego to rozpraszanie energii, straty czasu i braku postępu. By znaleźć najważniejszy cel zanalizuj wszystkie swoje cele i spytaj siebie: „Który cel, gdybym go osiągnął, najlepiej pomógłby mi osiągnąć wszystkie pozostałe cele?” Najczęściej to cel związany z finansami lub karierą. Cel ten stanie się Twoją misją.

Reguły wyznaczania celów

Przede wszystkim cele muszą być ze sobą w harmonii. Twoje cele powinny się wspierać i umacniać.
Każdy z celów powinien być wyzwaniem i oznaczać wysiłek, lecz nie nadmierny. Poziom prawdopodobieństwa osiągnięcia celu powinien wynosić 50% albo więcej. Taki poziom dobrze motywuje i nie zniechęca. Po nabraniu wprawy w wyznaczaniu i osiąganiu celów możesz schodzić niżej, nawet do 20%.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,11 (10599 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Czym jest stan równowagi w życiu?'
Czym jest stan równowagi w życiu?
obrazek do 'Przyspieszanie zmian'
Przyspieszanie zmian
obrazek do 'Siedem praw psychiki'
Siedem praw psychiki
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Glücksblat (gość)
4 kwietnia 2014, 12:04
piekny text, czytajac go uswiadomilam sobie, jak wazne jest ustalenie sobie celu. dziekuje
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt