Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Przyspieszanie zmian
25 sierpnia 2008 (zmod.: 22 marca 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Przyspieszanie zmian

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: afirmacje bogactwo cele doskonalenie się nadświadomość podświadomość pozytywne myślenie przekonania sprzedaż umysł wizualizacja | wszystkie tagi

Kilka sposobów na przyspieszenie tempa realizacji celów.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Świadomość zajmuje się myśleniem, nie ma pamięci i może w jednej chwili zajmować się tylko jedną myślą – pozytywną lub negatywną. Jak działa świadomość? Najpierw identyfikuje przychodzące informacje, porównuje je z innymi (przechowywanymi w podświadomości), analizuje by potem zdecydować.

Podświadomość to ogromny bank informacji o niemal nieograniczonej pamięci. Pamięć podświadomości jest prawie idealna Oznacza to, że w Twojej podświadomości zapisane jest wszystko, co kiedykolwiek widziałeś, słyszałeś lub czytałeś, zawodzi natomiast świadomy mechanizm dostępu do niej. Pod wpływem hipnozy jesteś w stanie przypomnieć sobie praktycznie wszystko. Świadomość wydaje polecenia, a podświadomość je wykonuje. Podświadomość jest niczym gleba – w zależności od tego, co w niej zasadzisz, wyhodujesz kwiaty lub chwasty. Świadomość jest ogrodnikiem, który sadzi.

Prawo aktywności podświadomości mówi, że podświadomość zaakceptuje wszystko, co jej podsuniesz i zacznie wprowadzać w życie. Podświadomość wybiera ze środowiska informacje, które będziesz chciał widzieć, słyszeć i postrzegać, uczuli Cię na informacje, które wg Ciebie są ważne, np. jeżeli zdecydujesz się kupić czerwony sportowy samochód to będziesz takie dostrzegał na każdym kroku. Kiedy myślisz o swoim celu podświadomość przyjmuje tę myśl jak polecenie (więcej na temat podświadomości możesz poczytać w artykule „Podświadomość kluczem do bogactwa”). Zaczyna dopasowywać Twoje słowa i działania tak, by bardziej odpowiadały perspektywie osiągnięcia celu. Zaczynasz robić i mówić właściwe rzeczy we właściwym czasie, co pozwala Ci szybko posuwać się we właściwym kierunku. Proces nabiera tempa.

Prawo koncentracji mówi, że wszystko na czym się koncentrujesz, rozwija się i coraz bardziej staje się częścią Twojej rzeczywistości. Warunkiem do zaistnienia tego procesu jest skoncentrowanie się na jednym temacie. Jeżeli jednak Twoje myśli będą rozproszone, tzn. będziesz się skupiał na wielu sprawach jednocześnie, nie masz co liczyć na dobre rezultaty.

Jest kilka czynników wpływających na przyspieszanie procesu zmian. W skrócie:

    1) werbalizuj i afirmuj pożądany skutek (po więcej informacji na ten temat odsyłam do artykułu „Siedem sposobów kontrolowania psychiki”)
    2) wizualizuj i utwórz jasny obraz pożądanego rozwiązania
    3) nasyć afirmacje i wizualizacje emocjami, doznając rzeczywistych uczuć
    4) uwolnij się od myśli o całej sytuacji, jak gdybyś przekazywał jej rozwiązanie zaufanej osobie i nie musiał się nią zajmować

Poznasz teraz kilka technik przyspieszenia procesu zmian:

WykopBlipTwitter
ocena: 3,04 (6594 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Siedem sposobów kontrolowania psychiki'
Siedem sposobów kontrolowania psychiki
obrazek do 'Cele wg Briana Tracy'
Cele wg Briana Tracy
obrazek do 'Siedem praw psychiki'
Siedem praw psychiki
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
dorotka (gość)
25 marca 2009, 15:37
czy trening autogenny NAPRAWDĘ pomaga?? oczywiscie spróbuję i nieomieszkam za pewien czas napisać :)
(gość)
26 marca 2009, 21:23
Gwiazdy sportu należące do czołówki światowej w swoich dyscyplinach wizualizują w ten sposób, np sprinterzy, kajakarze. Myślę, że gdyby nie przynosiło to korzyści zaniechaliby tej metody. Mnie ona zaciekawiła i postanowiłem o niej napisać. Jak już ją wypróbujesz podziel się swoimi wrażeniami :)
inka (gość)
29 marca 2009, 22:46
Potwierdzam. Właściwie przeprowadzona koncentracja połączona z pozytywną intencją daje rewelacyjne rezultaty.Fajnie że o tym napisałeś.
(gość)
30 marca 2009, 06:45
Myslę, że w wizualizacji najważniejsza jest siła doznań, czyli jak intensywnie potrafisz odczuwać to, o czym myślisz wszystkimi zmysłami oraz poczuć całą gamę uczuć temu towarzyszących. Oczywiście im silniej tym lepiej.
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt