Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Ty też możesz nim zostać
28 września 2008 (zmod.: 3 kwietnia 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Ty też możesz nim zostać

Kategoria: mentalność
Tagi: bogactwo cele dyscyplina milionerzy niezależność finansowa oszczędzanie pewność siebie pieniądze podświadomość sukces wiedza wizja zamożność | wszystkie tagi

W 1900 w Ameryce żyło ok. 5000 milionerów (z czego większość do majątku doszła samodzielnie), 100 lat później było ich już 5 000 000. Zostać milionerem jest więc coraz łatwiej. Jeśli będziesz robił to samo, co oni, nic nie może Cię powstrzymać przed zdobyciem bogactwa.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Jest kilka zasad którymi kierują się milionerzy:


 • Każdy większy wydatek, np. na meble, samochód itp. rozkładaj na raty.

 • Nie kupuj nowego, jeżeli możesz kupić używane, dotyczy to zwłaszcza samochodów. Kup dwuletnie auto, które nie jest jeszcze wyeksploatowane i nie straci tak szybko na wartości, jak nowe. Zaoszczędzone dzięki temu pieniądze zainwestuj. Pamiętaj, że w ciągu życia samochód zmienisz wielokrotnie, a zaoszczędzone za każdym razem pieniądze urosną do dużej kwoty.

 • Więcej na temat zasad znajdziesz w artykule „Żyć jak milioner”.


Cechy ludzi, którzy z nędzarzy stali się milionerami:

 • Uczciwość

 • Dyscyplina (można ją w sobie wyrobić)

 • Dobry kontakt z ludźmi – jeżeli osoba Cię lubi chętnie będzie robić z Tobą interesy albo dla Ciebie pracować.

 • Mają partnera (partnerkę), który ich wspiera – ukochana osoba powinna stać za Tobą murem bez względu na okoliczności. Będąc w szczęśliwym związku nie trwonisz cennej energii na kłótnie, nie musisz też tracić czasu na poszukiwanie drugiej połówki, jak single (zakładam, że nie chcesz spędzać życia sam). Bycie singlem, albo bycie w niewłaściwym związku jest bardzo czaso- i energochłonne.

 • Ciężka praca – ludzie sukcesu wstają wcześniej, pracują dłużej i bardziej wytrwale, przez co mają reputację bardzo pracowitych i zaangażowanych, a to w konsekwencji otwiera im drogę na szczyty. Osoby takie awansują szybciej niż ludzie, którzy „tylko” robią to, co do nich należy.

 • Robią to, co kochają – Co lubisz robić? W czym jesteś dobry? Największe sukcesy osiągniesz w dziedzinie, która Cię żywo interesuje. Łącząc pracę z pasją jesteś w stanie wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady energii. Jeśli praca sprawia Ci prawdziwą przyjemność osiągniesz więcej w ciągu 5 lat, niż przez 20 lat robienia czegoś, czego nie lubisz.

 • Potrafią sprzedawać siebie (ta umiejętność jest wyuczalna).


Dlaczego ludzie nie są bogaci?

 • Nie pomyśleli, że mogli by być bogaci – Ty też możesz zostać milionerem. Powtarzaj sobie że możesz to zrobić, dokładnie tak, jak wiele osób przed Tobą. Pytaj siebie: „jak mogę to zrobić?”. Właśnie tak zaczął Alex Tew, który obawiał się, że koszty jego studiów będą zbyt wysokie jak na możliwości rodziców i postanowił w krótkim czasie zarobić milion. Założył stronę www.MillionDollarHomepage.com, podzielił ją na milion pikseli i sprzedawał miejsce reklamowe po 1$ za każdy piksel. Po 3 miesiącach sprzedał wszystkie piksele przy minimalnym nakładzie na reklamę. Wszystko zaczęło się od pytania: „Jak mogę zarobić milion, zanim pójdę na studia?”

 • Nigdy się nie zdecydowali, żeby być bogatym – nie podjęli decyzji o tym, by stać się ludźmi finansowo niezależnymi. Zamiast tego żyją nadzieją, że może kiedyś będą... Tymczasem w życiu nic się nie zmienia dopóki nie podejmiesz decyzji i nie zaczniesz działać.

 • Zwlekają – zawsze mają powód, żeby tylko nie zacząć oszczędzać, np. rachunki do zapłacenia, wakacje, impreza itd. Wystarcza im pieniędzy, żeby prowadzić wystawne życie, ale brakuje środków do zaoszczędzenia. Nie jest ważne, jak dużo zarabiasz, ale ile z tego zatrzymujesz dla siebie. Najpierw płać sobie, a staniesz się majętny. Oszczędzaniu poświęciłem osobny artykuł: „Oszczędzanie drogą do bogactwa”


WykopBlipTwitter
ocena: 3,06 (7979 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Siedem leków na pustą sakiewkę'
Siedem leków na pustą sakiewkę
obrazek do 'Zarządzanie swoimi pieniędzmi'
Zarządzanie swoimi pieniędzmi
obrazek do 'Nastawienie na wynik'
Nastawienie na wynik
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt