Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Nastawienie na wynik
10 listopada 2008 (zmod.: 16 marca 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Nastawienie na wynik

Kategoria: mentalność
Tagi: cele dyscyplina koncentracja nastawienie nawyki pewność siebie sukces wizja wizualizacja | wszystkie tagi

Ludzie, którzy odnoszą sukcesy różnią się od ludzi walczących z przeciwnościami losu. Co sprawia, że wyróżniają się w tłumie?

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Kluczową cechą do osiągania sukcesu jest zdyscyplinowanie, tj. ciągła koncentracja, wysiłek i determinacja w dążeniu do celu, dopóki nie zostanie on osiągnięty. Gdy wyrobisz w sobie nastawienie na wynik, zaczniesz osiągać częściej pożądane efekty.

„Nastawienie na wynik to umiejętność wyobrażenia sobie w głowie danego celu, sformułowania działań, jakie należy podjąć, aby go osiągnąć, a następnie podjęcia ich i prowadzenia aż do osiągnięcia pożądanego efektu.” - K. Hogan.
Będąc nastawionym na wynik zaczynasz przekształcać każdą sytuację w okazję do wykorzystania. Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć, możesz w sobie podtrzymywać takie nastawienie. Zwróć uwagę, że większość ludzi nie wie nawet, czego chce. Już sama świadomość celu daje przewagę. (więcej na temat wyznaczania celów znajdziesz w artykułach Wyznaczanie celów cz. 1 oraz Cele wg Briana Tracy).

Trudną rzeczą związaną z nastawieniem na wynik jest jego utrzymanie. Dookoła znajduje się wiele osób, które będą odciągać Cię od wytyczonych zadań, rozpraszać i zabierać Twój czas i energię. Żeby nie podupadać na duchu, dobrze jest przeanalizować wieczorem swój dzień, czy dobrze go spędziłeś? W jaki sposób przybliżył Cię do osiągnięcia celu? Nawet jeśli stwierdzisz, że dzień został kompletnie zmarnowany możesz ponownie skoncentrować się kolejnego dnia i zacząć od nowa.

Ludzie sukcesu najpierw mają wizję, a potem koncentrują swoje wysiłki na jej zrealizowaniu. Często bardzo ciężko pracują na swój sukces. Zawsze jednak są skoncentrowani na tym, co chcą osiągnąć (przeciwieństwem koncentracji jest rozproszenie). Bill Gates i Paul Allen, założyciele Microsoftu, szybko dostrzegli potencjał komputerów. Mieli wizję, że kiedyś komputer (podobnie jak telewizor) będzie stał w każdym domu i chcieli dostarczać do niego oprogramowanie. Bill Gates ma w sobie jeszcze jedną cechę wyróżniającą ludzi sukcesu – wierzył zawsze, że w tym, co robi, będzie najlepszy. Oczywiście ciężko jest być najlepszym w czymkolwiek w dzisiejszym świecie, ale jeśli w swojej branży jeszcze nie należysz do 10% najlepiej zarabiających ludzi i nie wierzysz, że możesz się tam znaleźć, to zmień branżę.

Osoby skoncentrowane na wyniku nie pozwolą, by cokolwiek przeszkadzało im działać. Nie pozwolą, żeby coś im przerywało czy odciągało je od celu. Są skoncentrowani i wiedzą, że jedyną gwarancją osiągania efektu jest dopilnowanie by wszystkie prowadzące do niego czynności zostały wykonane. Gdy tylko przyjmiesz takie nastawienie i będzie ono Twoim nawykiem (więcej na temat nawyków w artykule Dyscyplina i marzenia) zaczniesz czuć i emanować silną pewnością siebie. Ta z kolei przyciągnie rzeczy, ludzi i sytuacje pomocne w osiągnięciu sukcesu.

Bibliografia:
K. Hogan – Ukryta perswazja
Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
ocena: 3,07 (3868 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Planowanie finansów osobistych'
Planowanie finansów osobistych
obrazek do 'System wspomagania celów'
System wspomagania celów
obrazek do 'Cele wg Briana Tracy'
Cele wg Briana Tracy
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
asdfgh (gość)
14 października 2011, 14:09
oczywiście ciężko jest być najlepszym w czymkolwiek w dzisiejszym świecie - liczba ludzi wykonujących dane zajęcie jest ograniczona więc ktoś jest najlepszy a ktoś najgorszy :)
niektóre artykuły bardzo ciekawe
pozdrawiam
ML
14 października 2011, 17:00
Znaleźć się na samym szczycie jest rzeczywiście niezmiernie trudno w dzisiejszym świecie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby należeć do np. 10% najlepszych w swojej dziedzinie. Mówię to oczywiście o formie zarobkowania, bo gdyby odnieść to do świata sportu obecność w gronie 10% najlepszych może zadowalać chyba tylko w dyscyplinach drużynowych :)
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt