Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Małe sukcesy prowadzą do wielkich
5 stycznia 2010 (zmod.: 5 stycznia 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Małe sukcesy prowadzą do wielkich

Kategoria: mentalność
Tagi: cele motywacja poczucie własnej wartości podział pracy rozwiązywanie problemów sukces | wszystkie tagi

Każde osiągnięcie się liczy. Każdy, najmniejszy nawet sukces to zasłużony powód do zadowolenia. Łatwiej dojść do czegoś wielkiego, jeśli wcześniej doszło się do czegoś mniejszego. Małymi krokami można przebywać wielkie dystanse.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!


Ciesz się z każdego sukcesu bo na to zasługujesz.
Czasem osiągnięcie większego celu wymaga podziału pracy. Jeśli pracujesz nad czymś złożonym, łatwiej jest to wykonać rozkładając to na mniejsze części składowe (czynniki pierwsze) i kończąc je po kolei. Wykonanie każdej takiej części to taki mały sukces, który daje motywację i zapał do dalszej pracy, która prowadzi do zamierzonego celu.

Motywacja w dążeniu do celu jest niezwykle ważna. To ona jest motorem napędowym naszych działań. Po każdym, nawet najmniejszym osiągnięciu dostajemy pewnego rodzaju „przypływu mocy”, który poszerza nasze zdolności działania. Trudno znaleźć czynnik, który daje większą motywację niż poczucie dobrze wykonanej pracy. Nawet jeśli ta praca nie była wielkim wyzwaniem.

Jeśli masz problem z „zabraniem się” do jakiegoś problemu, zacznij od zrobienia czegoś łatwiejszego, spróbuj z niższego „szczebla” swojego zadania. Możesz też wybrać zupełnie inne, które z łatwością wykonasz, a potem wrócić do tego trudniejszego, kiedy będziesz miał już satysfakcje z ukończenia tego mniej trudnego.

Ciesz się ze swoich najmniejszych nawet sukcesów. Bądź z nich dumny, bo zasługujesz na to. Zwiększasz w ten sposób poczucie własnej wartości i zyskujesz nowe siły na dalsze działania. Koło zamachowe się rozkręca. Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to dochodzenie do niego poprzez stopniowe wypełnianie zadań, które do niego prowadzą.

Warto też się odpowiednio i z umiarem chwalić (nie chełpić) swoimi osiągnięciami z otoczeniem (rodzina, przyjaciele). „Dzielić się radością to dwa razy tyle radości” – mówi stare przysłowie. Radość z sukcesu dzielona z innymi zwiększa szacunek innych do Ciebie.
Rafał Bednarz
WykopBlipTwitter
ocena: 2,98 (3853 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Kilka wskazówek, jak odnieść sukces'
Kilka wskazówek, jak odnieść sukces
obrazek do 'Wyznaczanie celów cz. 1'
Wyznaczanie celów cz. 1
obrazek do 'Zarządzanie czasem'
Zarządzanie czasem
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt