Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Skąd wziąć siłę do działania?
7 marca 2010 (zmod.: 8 marca 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Skąd wziąć siłę do działania?

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: cele doskonalenie się energia odpoczynek równowaga umysł | wszystkie tagi

Pracujesz długo, dłużej niż etatowe 8 godzin, ale wiesz że dzięki temu szybciej zbliżysz się do osiągnięcia swoich celów. Wiesz czego chcesz i nie brakuje Ci determinacji. Czasami tylko przydało by się więcej energii… Tekst ten poświęcam równowadze w życiu i skupię się na życiu prywatnym.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Osiąganie swoich zamierzeń zawsze wiąże się z energią. Im większy cel, tym więcej energii i motywacji potrzebujesz. Pracujesz długo i ciężko, i daje Ci to satysfakcję. Organizm ludzki nie jest jednak maszyną i czasem potrzebuje też odpocząć. Potrzebuje równowagi.

Energię czerpiesz z trzech źródeł: jedzenia, snu i aktywności fizycznej - innymi słowy trzeba zadbać o siebie. Zacznijmy od snu. Można znaleźć różne informacje nt zalecanej jego ilości, najczęściej jednak za optimum przyjmuje się między 7 a 8 godzin na dobę. Niektórzy mają to szczęście, że wystarczy im 4-5 godzin, jednak jest to zdecydowana mniejszość a reszta bez odpowiedniej dawki snu działa mniej efektywnie.

Jeżeli nie możesz spać tych 8 godzin każdego dnia postaraj się o taką ilość snu co drugą noc i dodatkowo śpij dłużej w trakcie weekendu. W dłuższym terminie czasu przyniesie to pozytywne efekty dla Twojego organizmu. Inną kwestią jest – w jakich godzinach spać? Najlepszy sen przypada między godziną 22 a północą toteż dobrze jest się położyć ok. godziny 22 ( dla większości ludzi niewykonalne :)). Zachęcam żeby robić to przynajmniej co drugi dzień.

Kolejnym czynnikiem, który pozwala Ci wydobyć z siebie więcej energii jest aktywność fizyczna. Ćwicząc regularnie (minimum 2 razy w tygodniu po 30-45 minut) utrzymujesz swój organizm w dobrej formie i nie grozi Ci odkładanie się tkanki tłuszczowej. Tym samym unikasz wielu potencjalnych zagrożeń z nią związanych. W trakcie ćwiczeń dotleniasz każdą część ciała, w tym mózg – w rezultacie możesz się dłużej skoncentrować na twoich zadaniach czy pracy. Ponadto wspólne uprawianie sportu to dobra zabawa i okazja do zawarcia nowych lub podtrzymania starych znajomości.

Jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem ,w trakcie treningu nie musisz wypruwać sobie żył. Tempo ma być rekreacyjne. Jeśli akurat próbujesz zrzucić nieco wagi pomyśl o porannych treningach przed śniadaniem – zaczynasz spalać tkankę tłuszczową już po 10 minutach ćwiczeń. Jeśli ćwiczysz po jakimkolwiek wcześniejszym posiłku Twój organizm potrzebuje co najmniej 30 minut intensywnego wysiłku fizycznego, zanim zacznie spalać tkankę tłuszczową. Wcześniej spala spożyte przez Ciebie produkty.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,04 (6529 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Przyspieszanie zmian'
Przyspieszanie zmian
obrazek do 'System wspomagania celów'
System wspomagania celów
obrazek do 'Jak korzystać z burzy mózgów'
Jak korzystać z burzy mózgów
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
MateuszK
12 października 2011, 16:41
Witam wszystkich!

Bardzo się cieszę, że mam okazję korzystać z informacji zamieszczonych na stronie Najbogatsi.pl. Jestem bardzo wdzięczny autorom wszystkich publikacji, a przede wszystkim, Panom założycielom (pomysłodawcą:). Jestem na etapie maglowania wyjątkowo pomocnych, nie tylko w życiu codziennym porad i wskazówek osiągnięcia "super stanu" pod każdym względem. Informacje te nie tylko są pomocne, ale również są to Wielkie Wskazówki poruszania się po rzeczywistym świecie. Serdecznie wszystkim polecam zapoznanie się z treścią artykułów. . .

Bardzo dziękuję,
MateuszK
MateuszK
12 października 2011, 16:42
Polecam się:)
Raphael
13 października 2011, 20:41
@Mateusz
Bardzo nam miło, że spodobały Ci się nasze teksty. Zachęcamy do czytania kolejnych :)
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt