Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1
19 listopada 2010 (zmod.: 29 listopada 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1

Kategoria: mentalność
Tagi: cele jak znaleźć chłopaka jak znaleźć dziewczynę planowanie relacje międzyludzkie sukces wartości związek | wszystkie tagi

Udany związek jest chyba najważniejszym wyznacznikiem szczęścia i spełnienia w życiu każdego człowieka. Daje miłość, oparcie, pozwala czerpać siłę i energię, daje pocieszenie i ma niezliczoną ilość innych zalet. Udany związek wymaga dwóch składników – właściwego/-ej Ciebie i właściwej drugiej połówki. Przekonaj się, czy Twój związek taki jest lub będzie.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Na łamach niniejszego serwisu nie raz podkreślałem, że na prawdziwe bogactwo w życiu składa się wiele elementów, a pieniądze są tylko jednym z nich. Uważam, że filarem prawdziwego bogactwa jest udany związek między dwojgiem ludzi. Nie ma znaczenia, czy aktualnie jesteś w związku, czy nie. Ważne jest, by wiedzieć, z jaką osobą chcesz dzielić swoje życie. Dobrze jest mieć tą wiedzę zanim wejdzie się w związek. Można uniknąć wpuszczenia do swojego życia nieodpowiedniej osoby.

Pociągają nas bardzo różni ludzie, niekoniecznie dopasowani do nas. Mając ustawiony filtr, możesz oszczędzić sobie przykrych doświadczeń. Kiedy poczujesz zauroczenie drugą osobą będzie już za późno. Jeśli aktualnie jesteś w związku wiedza ta może być dla ciebie jeszcze ważniejsza.

Musisz znać swój ideał partnera/-ki. Musisz wiedzieć, co Twój ideał MUSI mieć i jaki być. Trzeba być przy tym szczerym ze samym sobą. Życie w związku, w którym dwoje ludzi nie dzieli ze sobą podobnych wartości, celów i ma różne natury jest rozczarowujące. Nie znaczy to, że masz szukać kogoś identycznego jak Ty, ale wbrew obiegowej opinii, że związki mogą opierać się na przeciwieństwach, muszą występować podobieństwa. Natomiast wszelkie różnice powinny działać stymulująco i zbliżać was do siebie, a nie separować.

Nie chcę przez to powiedzieć, że musisz zakończyć swój obecny związek, ani, że powinieneś zacząć nowy. Koniecznym jest jednak zdawać sobie sprawę, jakie cechy druga osoba musi mieć, żebyś czuł/-a się szczęśliwy/-a w związku. Nie znaczy to, że druga osoba musi posiadać wszystkie te cechy – związki przecież ewoluują i dojrzewają. Z drugiej strony partner/-ka również ma oczekiwania względem ciebie i niekoniecznie spełniasz wszystkie wymogi. Rzadko się zdarza, żeby przyciągnąć do siebie swój ideał, chyba, że masz w sobie wiele cech pożądanych przez niego.

Wiedz, że nowy związek nie jest odpowiedzią na poprzednie, nieudane związki, bowiem cechą wspólną wszystkich Twoich związków jesteś Ty – występujesz w każdym z nich. Wszystko zaczyna się więc od pracy nad sobą i wykształcania w sobie pożądanych cech. Chodzi więc o to, żeby z jednej strony wiedzieć co chcesz widzieć u swojej połówki a z drugiej strony czego ona oczekuje od Ciebie i starać się w tym kierunku rozwijać, chyba, że budzi to Twój wyraźny sprzeciw wewnętrzny.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,01 (6490 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 2'
Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 2
obrazek do 'Planowanie finansów osobistych'
Planowanie finansów osobistych
obrazek do 'Siedem elementów sukcesu'
Siedem elementów sukcesu
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
artrr (gość)
26 maja 2011, 14:58
Jeden z najlepszych artukułów jaki może przeczytać człowiek dzisiaj
ML
26 maja 2011, 18:14
:)
Aneta (gość)
26 listopada 2013, 13:29
Mikołaj, przeczytałam Twój artykuł, jak najbardziej zgadzam się. Najpierw sami musimy wiedzieć KOGO chcemy, jakich cech charakteru oczekujemy, dopiero później należy działać. Wiedząc czego chcesz istnieje większa szansa, że to dostanie, ponieważ to dostrzegasz.
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt