Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 2
23 listopada 2010 (zmod.: 29 listopada 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 2

Kategoria: mentalność
Tagi: cele jak znaleźć chłopaka jak znaleźć dziewczynę planowanie relacje międzyludzkie sukces wartości związek | wszystkie tagi

Na zbudowanie trwałego związku wpływa szereg czynników. Zobacz, które są istotne dla Ciebie.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Zapraszam do lektury drugiej części artykułu, w której czeka Cię kilka ćwiczeń do wykonania, dlatego jeśli dysponujesz jedynie chwilą zostaw sobie lekturę na później. Ćwiczenia mają znaczenie fundamentalne i szczerze zachęcam, żeby je wykonać. Jeśli jeszcze nie czytałeś pierwszej części artykułu, zrób to teraz.

Po co ta lista koniecznych cech? Przecież nie weźmiesz jej na pierwszą randkę :) Mimo to jeśli jesteś świadomy/-a pożądanych cech możesz uniknąć popełnienia poważnego błędu zanim uderzy Cię nagłe oczarowanie drugą osobą. Może się również zdarzyć, że osoba z Twoich snów jest jednocześnie osobą z Twoich koszmarów, bo ma cechy których nie jesteś w stanie tolerować. Dlatego teraz (jeśli nie zrobiłeś/-aś tego wcześniej) opisz osobę, z którą absolutnie nie możesz być w związku. Jakich cech na pewno nie będziesz tolerować?


……………………………………………………………………………………..


W przypadku niektórych osób może się okazać, że ich partner /-ka ma mnóstwo niepożądanych cech. Przykładowe cechy (o osobie): nieszczera, nie można na niej polegać, niewdzięczna, chce mnie kontrolować, zazdrosna, głośna, niewierząca, leniwa, strachliwa, skąpa, brzydka, głupia, przedkłada pracę ponad rodzinę. Ćwiczenie to może wydawać Ci się niepotrzebne, ale dzięki niemu możesz świadomie stosować filtr na potencjalnych partnerów. Po prostu zaczniesz zwracać uwagę na pewne pożądane i niepożądane cechy. Zupełnie jak z samochodem.

Do tej pory dowiedziałeś/-aś się z kim chcesz a z kim nie chcesz być w związku. Kolejnym krokiem jest określenie idealnego/-ej Ciebie. Kim musisz się stać, żeby przyciągnąć do siebie wymarzonego partnera? Jakich cech, wartości i zachowań pożąda druga osoba? Czego chce? Wypisz kilka najważniejszych, które musisz posiadać (niekoniecznie posiadasz je w tym momencie).


………………………………………………………………………………………………


Wnioski? Musisz stać się osobą, której pożądasz. Co prawda możliwym jest, że osoba poniżej przeciętnej jeśli chodzi o zaangażowanie, miłość, energię itd. przyciągnie do siebie osobę znacznie ją w tych obszarach przewyższającą, ale szanse że wytrzymają ze sobą są małe. Nie znaczy to, że któraś z nich jest lepsza lub gorsza, są po prostu inne. Dlatego upewnij się, że jesteś odpowiednią osobą dla swojego partnera/-ki i spełniacie swoje wzajemne oczekiwania co do siebie. Chodzi o Twoją jakość życia w związku. Osobę, która nie odpowiada Twoim oczekiwaniom i wartościom ciężko będzie Ci zmienić. Dlatego selekcja jest ważna – pozwala znaleźć osoby dobrze rokujące.

Jeśli jesteś obecnie w związku, oceń partnera w skali od 1 do 10 pod kątem najbardziej pożądanych cech, które opisałeś/-aś wcześniej. Przykładowo jeśli uznajesz szczerość za najbardziej pożądaną cechę to jak oceniasz ją u swojego partnera/-ki w skali od 1 do 10? Następnie zrób to samo dla najmniej pożądanych cech. To ćwiczenie może być dla Ciebie niewygodne, ale powinieneś być szczery sam ze sobą.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,98 (6577 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1'
Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1
obrazek do 'Planowanie finansów osobistych'
Planowanie finansów osobistych
obrazek do 'Siedem elementów sukcesu'
Siedem elementów sukcesu
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt