Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 3
29 listopada 2010 (zmod.: 29 listopada 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 3

Kategoria: mentalność
Tagi: cele jak znaleźć chłopaka jak znaleźć dziewczynę planowanie problemy w związku relacje międzyludzkie sukces wartości związek | wszystkie tagi

Kilka prostych wskazówek, które pomogą popracować nad związkiem.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Zapraszam do lektury ostatniej części artykułu poświęconego jakości związków. Od razu mam dla Ciebie dobrą wiadomość - tym razem nie będzie żadnych ćwiczeń. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/-aś to przed lekturą zapoznaj się z pierwszą i drugą częścią artykułu.


Rozkład związku następuje w 4 fazach.

  1. Opór/ Uraza – występuje, kiedy partner/-ka zrobi lub powie coś co sprawia Ci ukłucie bólu i myślisz sobie „chciałbym, żeby tego nie zrobiła/ powiedziała” lub „nie znoszę, kiedy to robi”, ale nic nie mówisz na głos.

  2. Frustracja – czas mija a sytuacje się potarzają. Narasta w Tobie złość, która może kumulować się nawet latami do momentu, aż kiedyś wybuchasz. Jeśli sobie nie potrafisz poradzić z frustracją , będzie ona ewoluować do odrzucenia.

  3. Odrzucenie – objawia się poprzez sceny, w których mówisz podniesionym głosem lub krzyczysz „czy musisz znowu to robić?!”, „Znowu założyłaś tę sukienkę?!”. Co więcej partner/-ka może być niczego nieświadomy/-a i nie rozumie dlaczego nagle wybuchasz. A w Tobie siedzi to dużo głębiej – dziesiątki chowanych uraz aż kipią żeby ujrzeć światło dzienne.

  4. Represja – jeśli związek nadal trwa, pomimo wcześniejszych objawów i złości może w końcu przejść w stan tłumienia. Żyjecie wtedy razem, ale jakby obok siebie, niczym współlokatorzy. Kochasz ją/jego, ale w waszym związku nie ma pasji, która jest zabijana przez złość. Twoja energia skupia się natomiast w innych obszarach życia, w których czujesz się bardziej spełniony/-a, np. praca, sport, hobby, kochanek/-ka itd. Możesz czuć stabilizację w związku, ale nie jest ona tożsama z intymnością a już na pewno nie ze spełnieniem.


Lekarstwem na ww. jest zawsze szczera rozmowa.

Dla większości ludzi najtrudniejszą rzeczą na świecie jest podjęcie decyzji. Mam tu na myśli decyzję, która będzie miała moc sprawczą, tzn. postąpisz potem zgodnie z tym, co zamierzałeś/-aś. Jeżeli Ty i druga osoba macie zupełnie odmienne cele, wartości, naturę, innymi słowy różnicie się diametralnie i nie uzupełniacie wzajemnie to jedyne czego możesz oczekiwać w związku to ciągła walka lub życie w represji. W takim wypadku rozsądnym rozwiązaniem może być zakończenie związku, jeśli czujesz że jest to właściwa decyzja. Potem tylko musisz tą decyzję podjąć.

Podejmowaniu trudnych decyzji zwykle towarzyszy strach. W tym wypadku strach, że będziesz sam/-a, że już nie znajdziesz prawdziwej miłości. Strach ten często powstrzymuje Cię przed zrobieniem tego, co jest właściwe. Pamiętaj, że brak decyzji również jest decyzją, decyzją by nic nie zmieniać. Kończenie związku nie musi być jedyną opcją. Jeśli czujesz że coś jest nie tak, a chcesz dać wam szansę to popracuj najpierw nad sobą. Bądź dla swojego partnera/-ki lepszą osobą. Istnieje spora szansa, że Ci się zrewanżuje.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,01 (6227 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1'
Wybór partnera - jak go dokonać i wznieść związek na wyższy poziom? cz. 1
obrazek do 'Planowanie finansów osobistych'
Planowanie finansów osobistych
obrazek do 'Siedem elementów sukcesu'
Siedem elementów sukcesu
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Zuza (gość)
6 grudnia 2010, 13:51
Nigdy nie myślałam, że muszę pracować nad związkiem. Zdawało mi się, że jesteśmy razem bo jest nam ze sobą dobrze i to wystarczy. Ostatnio zauważyłam, że nie jest już tak fajnie, jak na początku, ale trochę się boję o tym porozmawiać. To o czym piszesz otworzyło mi trochę oczy i spróbuję porozmawiać z mim chłopakiem o naszych wzajemnych oczekiwaniach.
Piotrek (gość)
6 grudnia 2010, 22:31
Ja podczas właśnie szczerej rozmowy zakończyłem czteroletni związek , dziękuje skończyłem.
ML
6 grudnia 2010, 22:49
Zuza - jeśli widzisz dla was przyszłośc to czego tu się bać? Grunt, żeby nie robić partnerowi wyrzutów, a bo ty to jesteś taki...

Piotrek - ale skończyłeś szczere rozmowy? Jak rozumiem szczera rozmowa może być przysłowiowym gwoździem do trumny, jeśli to co jest między wami nie ma przyszłości. W ogóle decyzje o zprzyszłości związków są trudne, są też jednymi z najwazniejszych decyzje, jakie możemy podjąć.
Michał Krakus (gość)
25 listopada 2012, 20:55
Z uwagą i zaciekawieniem przeczytałem trzy części artykułu. Spodobało mi się określenie ideału - myślę, że to ważny krok w szukaniu drugiej połówki. Wykorzystam w praktyce. :-)
Raphael
4 grudnia 2012, 20:01
Michał Krakus - Powodzenia!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt