Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Biografie > Roman Karkosik
17 września 2008 (zmod.: 14 kwietnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Roman Karkosik

Tagi: grupa boryszew grupa impexmetal roman karkosik unibax unipet | wszystkie tagi

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

"Minęły czasy, gdy inwestorzy giełdowi pilnie śledzili giełdowe notowania spółek wchodzących w skład „indeksu Karkosika”, rosnące wraz z zapowiedziami kolejnych planów. Teraz Boryszew, Alchemia czy Impexmetal mają do rozwiązania sporo problemów, podobnie jak akcjonariusze, którzy w porę z nich nie wyszli. Zbierają żniwo problemy z zarządzaniem oraz dekoniunktura, szczególnie w branży hutniczej. „To chyba był najtrudniejszy rok w historii giełdowego imperium Romana Karkosika” – pisał „Forbes” przy okazji publikacji listy rok temu. Teraz można to powtórzyć."

Źródło: Forbes

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ur. 9 maja 1951r.

Ukończył Technikum Cukrownicze w Toruniu.

Zaczynał pod koniec lat 70 od prowadzenia baru w rodzinnym Czernichowie. Za zarobione w ten sposób pieniądze otworzył następnie wytwórnią oranżady.

W 1989 r. otworzył wytwórnię przewodów i kabli, kiedy budując własny dom zorientował się, jak trudno dostać te produkty. Żeby pozyskać potrzebne do produkcji materiały (metale kolorowe) uruchomił sieć skupów złomu.

Kolejnymi przedsięwzięciami były firmy Unibax i Unipet produkujące butelki z tworzyw sztucznych. W 1993 roku wraz z żoną zaczął inwestować w akcje Banku Śląskiego. Następnie pod koniec lat 90-tych zaczął skupować udziały w podupadających Zakładach Chemicznych i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA oraz Hucie Oława.

Karokosik posiada znaczne udziały w Grupie Boryszew (Boryszew, Elana, Huta Oława i kilka mniejszych firm) oraz w Grupie Impexmetal (Aluminium Konin - Impexmetal, Hutmen, Huta Metali Nieżelaznych Szopienice, Walcownia Metali Dziedzice).

W 2008r. Wprost oszacował jego majątek na 4 mld zł, co dało mu 6 miejsce wśród najbogatszych Polaków.


Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
« poprzedni
następny »
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
cbanasiak92gmail.com pl (gość)
1 maja 2022, 11:47
dzien dobry zwracam sie z prosba o pomoc finansowa ; zostalem okradziony z oszczednosci dokumentow i zaciagnietych kredytow na moje konto ,zostalem bez srodkow do zycia,jesli nie sprawi wam trudnosci to prosibym opomoc, dlugi jakie mam do slacenia to kwota 80 tys ,ale przyjme kazda zlotowke z podziekowaniem .podaje adres czeslaw banasiak ul trojanska 10 m15 26-600 radomna twiterze mam konto pomagam ;moj profil prosilbym o odpowiedz pozytywna czy negazla,na twiterze moj profil ;pomagam\" mam konto..z gory dziekuje ide z tymi ktorzy ida przy mnie , nie po mnie tel +48 507946602 , nr konta97102043170000530203110921., ostatnia deska ratunku . Bede codziennie odmawial jedna dziesiatke rozanca jak mi pomozesz , nie naleze do zadnej parti ,nie zajmuje polityka ,jak mialem to pomagalem.Zostalo nam nie wiele czasu na tym swiecie ,chcialbym przerzyc to jakos , to wlasnie przez ukraincow zostalem okradziony .Moze istnieje niewidzialna reka.Podpisze papiery o darowizny .Przez to nabawilem sie choroby zwyrodnienia lewego barku,ale gdyby mi ktos pomogl to splacilbym kredyty ipojechalbym do Niemiec ,zeby zarobic na splate .Moze byc tez w formie pozyczki , zgadzam sie na kazda forme odbioru pieniedzy aby nie bylo problemow.
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt