Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Biografie > Wonna I de Jong (Iwona Koziatek)
6 marca 2011 (zmod.: 24 kwietnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Wonna I de Jong (Iwona Koziatek)

Tagi: emigracja iwona koziatek najbogatsze nieruchomości wonna i de jong | wszystkie tagi

Bizneswoman polskiego pochodzenia, jedna z najbogatszych kobiet w Szwecji, „królowa nieruchomości”.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Ur. 7 lipca 1960r w Przasnyszu

Jako sześcioletnia dziewczynka sprzedawała na targu w Przasnyszu warzywa. Szybko zorientowała się, że najwięcej można zarobić na porach i pietruszce i wkrótce handlowała tylko nimi. Od najmłodszych lat wiedziała, że chce zarabiać duże pieniądze. W wieku 13 lat po raz pierwszy wyjechała z wycieczką szkolną do Moskwy, gdzie sprzedała większość swoich ubrań, a do kraju przywiozła złoto. Zanim zdała maturę, miała za sobą już kilkanaście podobnych podróży.

Mówi o sobie, że zawsze starała ubierać się z klasą i nigdy nie uznawała dżinsów, czym mocno różniła się od rówieśniczek. Nieodłączną częścią jej ubioru są buty na obcasie. Po maturze wyjechała do Szwecji. „Kiedy przeczytałam, że w Szwecji jest najwyższy standard życia na świecie, chciałam tam pojechać. Miałam własny samochód, nie chodziłam do kościoła i chciałam być z dala od polskich bab, które mnie nie lubiły dlatego, że byłam inna” – wspomina.

W Szwecji studiowała medycynę i prawo. Handlowała wieloma rzeczami (np. masłem), była m. in. właścicielką wytwórni kaset wideo w Hong Kongu. Inwestowała w nieruchomości. Dziś jest właścicielką kilku osiedli oraz m. in. XVIII-wiecznego zamku ze 100 ha terenu. Nie kryje satysfakcji z posiadanych nieruchomości. Pomimo trzech małżeństw, to, co ma, zawdzięcza swojej własnej pracy. Szacuje, że jej majątek przekracza 1 miliard koron szwedzkich.


Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
« poprzedni
następny »
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
general (gość)
8 kwietnia 2011, 04:00
Takie pieniądze mogą zarobić wyłącznie Żydzi.
Raphael
8 kwietnia 2011, 18:36
Wystarczy popatrzeć na rankingi najbogatszych ludzi, żeby się przekonać, że ludzie o bardzo zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym i rasowym zarobili takie, a nawet dużo większe pieniądze...
city (gość)
10 lipca 2011, 02:32
general - to ja chce być żydem :)
ML
14 lipca 2011, 23:02
City - ty sobie żartujesz, a w Polsce Żyd właśnie jest najlepiej zarabiającym prezesem ;) http://najbogatsi.pl/index.php?dz=rankingi&id=80&urlt=najlepiej-zarabiajacy-prezesi-w-polsce-2010
QMASZ (gość)
5 sierpnia 2011, 15:31
TO UCZ SIĘ OD ŻYDÓW....praca praca i jeszcze raz PRACA
Natalia (gość)
8 października 2011, 20:43
Jestem pod wrażeniem! Tylko pogratulować! Też tak chcę :-)
hubal-1962
29 grudnia 2011, 07:58
pozdrawiam ,bardzo interssujące
hubal-1962
11 stycznia 2012, 07:58
jak zdobć adres e-mail do p.Wonna I de Jong
Janek (gość)
25 lipca 2012, 18:14
Bravo pani Wonna de Jong!Po trupach do bogactwa,nie wspominajac lekkomyslnego rozbicia malzenstwa w wieku 18-lat i zabrania ojca trojce dzieci w Szwecji.Twoj znajomy z lat siedemdziesiatych.
Iwona (gość)
21 lutego 2013, 22:22
Brawo Mądra, Odważna i Pracowita Kobieto ! Brawo Wonna !!!! Jesteś Wzorem dla mnie, podziwiam Cię i .... wyciągam wnioski do własnego działania...
Jak dobrze, ze istniejesz, bo myślałabym, że tylko w bajkach są Iwony w Zamkach! Spotkamy się, jestem tego pewna, tymczasem życzę sukcesów w produkcjach filmowych, jestem Twoją gorącą daleką nieznana polską przyjaciółką, kocham tylko pozytywnych ludzi, pozytywne, życzliwe, uczciwe komentarze, cała reszta nie liczy się !!!!
Ela (gość)
24 kwietnia 2013, 15:44
Chodziłam z nią do jednej klasy w szkole średniej. Cały czas chodziła w dżinsach, które, niestety, prała raczej rzadko! Była zdolna, obrotna, zawsze otoczona mnóstwem chłopaków. Pierwsza skrobanka po drugiej klasie LO, a potem, po maturze, wyjazd w ciemno na zaproszenie mężczyzny, który wcale tam na nią nie czekał. Nigdy nie pomogła nikomu, a rodzinę wręcz oszukiwała i wykorzystywała. Patrzę na jej zdjęcia i widzę, że mimo swoich pieniędzy jest samotna i wygląda o 10 lat starzej niż reszta moich koleżanek z klasy.
dom43@onet.pl (gość)
9 sierpnia 2015, 00:36
czy można zdobyć email do pani Iwony? Może posłużyłaby jakąś radą
Ewa
Jola (gość)
11 stycznia 2019, 09:59
BŁAGAM PANIĄ O POMOC ZOSTAŁAM OSZUKANA I NIE MAM TERAZ NA LEKARSTWA I NA CHLEB ŻYJE W CIĘŻKIEJ NĘDZY NIGDY NIE PROSIŁAM O ZADNA POMOC A TERAZ MUSZĘ PROSIĆ LUDZI ŻEBY MI POMOGLI BŁAGAM PANIĄ O POMOC FINANSOWĄ
Maria (gość)
15 marca 2021, 10:17
ciekawe jaki może być do niej email?
Maria (gość)
20 maja 2021, 23:44
Hej,
Zna ktoś email do Pani Iwonki?
dom43@onet.pl
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt