Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Biografie > Jerzy Małek
26 sierpnia 2011 (zmod.: 26 sierpnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Jerzy Małek

Tagi: jerzy małek lista najbogatszych polaków milarex miliarderzy morpol ustka | wszystkie tagi

Szef Morpolu – potentata na rynku przetwórstwa łososia, jeden z najbogatszych Polaków.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

W zestawieniu z 2011r Forbes wycenił jego majątek na 850 mln zł, co dało mu 21 miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Do niedawna mało kto, poza osobami z okolic Ustki i Słupska, o nim słyszał.

Dzieciństwo spędził w Szczecinie. W 1975r. wyjechał do Kanady, gdzie spędził rok czasu. Pozwoliło mu to poznać z bliska „inny świat”. Po powrocie do Polski założył firmę instalatorstwa elektrycznego i był podwykonawcą dużych zakładów. Ciągle jednak chciał wyjechać z kraju.

W 1980r wyemigrował do Australii, gdzie został do 1990r. Prowadził tam kilka biznesów – na początku w branży elektrycznej, potem pieczarkarnię i sieć barów szybkiej obsługi.

Po powrocie do Polski próbował różnych przedsięwzięć biznesowych. Z przetwórstwo rybne wszedł w 1994r. Mimo to nie było łatwo. Jak sam powiedział: „Do 1998 roku mój status w Polsce był dużo niższy niż w Australii. Ja się po prostu cofnąłem i to bardzo!”

Morpol powstał na bazie Milarexu – zakładu pracy chronionej, zwolnionego z podatków. Swoją potęgę budował przede wszystkim poprzez przejęcia. W 2009r Morpol osiągnął przychody przekraczające 1,4 mld zł i zysk netto 127 mln zł. W 2010r zadebiutował na giełdzie w Oslo, co dało firmy 800 mln zł gotówki, którą w dużej mierze przeznaczy na rozbudowę zakładów przetwórstwa rybnego.

Firma Jerzego Małka zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników i wraz z rozwojem planuje dalej zwiększać zatrudnienie. Sam Małek nie obnosi się ze sowim bogactwem – nie posiada samolotu, wielkiego jachtu czy luksusowych samochodów, mieszka w bloku. Bardzo dużo pracuje.

Bibliografia:
Polityka
GK24.pl
GospodarkaMorska.pl


Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
« poprzedni
następny »
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Miejscowy (gość)
27 sierpnia 2015, 17:15
Szkoda, że autor nawet nie zadał sobie trudu sprawdzenia nazwiska Pana Jerzego i pisze z błędem.......
martynka21091405@wp.pl (gość)
7 czerwca 2019, 20:08
Witam potrzebuje pomocy finansowej. Prosze o kontakt
Anna72
7 lipca 2019, 18:15
Witam. Jestem kobieta po przejściach i do dziś życie mnie nie rozpieszcza. Bardzo potrzebuję finansowej pomocy. Prawie cztery lata temu zamieniłam się z mieszkania na dom,który potrzebował dużego finansowego wkładu. Ja wraz z mężem bardzo się zadłużyliśmy,teraz nam nawet ciężko ten dom sprzedać by wyjść z tej tej pułapki długów... Mamy małą córeczkę która ma 2,5 roku,urodziła się jako wcześniak,rok musieliśmy z malutką jeżdzić na kontrole do Bydgoszczy,my mieszkamy w okolicy Tucholi tak więc do Bydgoszczy jest 60 km i co miesiąc wizyty w szpitalu. Potem okazało się że córka miała kręcz szyi,rehabilitacje były prywatne... Nie otrzymujemy pomocy z funduszu 500+ Mąż jest jedynym żywicielem rodziny z wypłaty nawet nie wystarcza na pokrycie rat. Chcieliśmy stworzyć dom dla córeczki,a możemy go stracić... Bardzo proszę o życzliwe datki i z góry bardzo dziękujemy. To mój nr konta 111160 2202 0000 0003 2097 2345. To mój nr telefonu- 691 987 244
Ewa (gość)
12 października 2019, 10:33
Dzień dobry, potrzebuję pilnie pomocy finansowej proszę, maria2s@interia.pl
Ania (gość)
19 lutego 2020, 21:01
Witam . Mam na imię Anna lat 47 . Pochodzę z Polski . Nigdy nie myślałam ,że znajdę się w sytuacji kiedy będę prosić o pomoc finansową . Jest mi wstyd , ale nie mam wyjścia . Jestem matką samotnie wychowującą 13-letniego syna . Moje problemy rozpoczęły się , kiedy zostawił mnie mąż . Wtedy zachorowałam na depresję .Musiałam wynająć mieszkanie i żyć z jednej pensji . Straciłam pracę i zaczęłam wpadać w długi , aby przeżyć . Znalazłam kolejną pracę , ale mało płatną , nie wystarczało mi pieniędzy , aby opłacić mieszkanie .Zaciągałam kolejne pożyczki , aby zapłacić czynsz . W ten sposób wpadłam w spiralę długów , z których nie jestem w stanie wyjść . Aktualnie moja pensja jest zajęta przez komorników . Pozostaje mi niewielka kwota na życie , nie mam już z czego opłacać czynszu .
Niestety nie mam bliskich , którzy mogliby mi pomóc . Rodzice nie żyją , starsza siostra ma swoje problemy - jej syn choruje na białaczkę . A przyjaciele są .............kiedy wszystko jest dobrze lub kiedy oni czegoś potrzebują . Kiedy ja potrzebuję pomocy nie ma nikogo ....przyjaciele zniknęli . Przypomniały mi się słowa pewnego aktora Jamesa Jima Caviezela
" kiedy stoisz na podeście ....wszyscy pamiętają Twoje imię , kiedy z niego spadniesz .....nikt nie będzie pamiętał , jak się nazywasz " . Tego doświadczyłam mocno w swoim życiu .
Mój dług do spłaty wynosi 50 000 złotych . Proszę jakąkolwiek pomoc finansową . Mam okropną sytuację , jeśli nie zapłacę za czynsz będę musiała opuścić z dzieckiem mieszkanie i nie mam gdzie zamieszkać . Proszę , wręcz błagam o pomoc........
Jestem w stanie udowodnić moje problemy , okazać konto i egzekucje komornicze .
Mój email : annap.72@o2.pl , numer telefonu 530172609 , konto Bank PKO BP
89 1020 5112 0000 7202 0042 7682.

Proszę o każdą pomoc .Ania
©copyright 2008-2020 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt