Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Biografie > Zygmunt Solorz-Żak
12 września 2008 (zmod.: 14 kwietnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Zygmunt Solorz-Żak

Tagi: bioton cyfrowy polsat elektrim invest bank polsat zygmunt solorz-żak | wszystkie tagi

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

"Zygmunt Solorz-Żak, założyciel Telewizji Polsat, po trzech latach powraca na fotel najbogatszego Polaka w zestawieniu „Forbesa”. I zdecydowanie dystansuje pozostałych polskich milionerów. Przesądziła o tym przede wszystkim wręcz brawurowa decyzja o wprowadzeniu wiosną ubiegłego roku na war­szawską giełdę swojego najmłodszego dziecka, Cyfrowego Polsatu. To był czas, kiedy chyba jeszcze nikt nie doceniał siły nadchodzącego kryzysu, wszyscy wstrzymywali giełdowe decyzje w oczekiwaniu na poprawę koniunktury. Solorz zaryzykował i zgarnął z rynku 862 mln zł w gotówce, dodatkowo plasując na nim warte 2,5 mld zł akcje. Ale nawet po nadejściu burzy jego firmy mają się dobrze.

O sukcesie emisji akcji cyfrowej platformy przesądził jej model funkcjonowania. To biznes, który łatwo ogarnąć, po osiągnięciu progu rentowności koszty rosną nieznacznie, natomiast każdy nowy abonent oznacza czysty zysk. Podobnie, czyli niezbyt kosztownie, funkcjonuje sztandarowe przedsięwzięcie Solorza – Telewizja Polsat. Obie firmy praktycznie utrzymują się same, co w czasach wydrenowania rynków finansowych z pieniędzy zapewniło Solorzowi przewagę nad konkurentami.

Solorz jest górą, bo dziś w cenie jest defensywny styl podejścia do biznesu, któremu on hołduje od początku. Pierwszy duży kredyt, 60 mln euro, wziął dopiero trzy lata temu, finansując inwestycje w Zespole Elektrowni PAK. Ubiegły rok wykorzystał na ostateczne zniwelowanie przewagi, jaką miała nad Polsatem kontrolowana przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera konkurencyjna telewizja TVN. Uruchomił między innymi nowy kanał in­formacyjny Polsat News.

Wrażenie robi rozmach, z jakim teraz działa Solorz. Majątek Wejcherta kończy się na aktywach medialnych i wielkich kredytach, natomiast Solorz obecny jest również w branży finansowej, energetycznej, deweloperskiej, a nawet farmaceutycznej i ma gotówkę, którą chce inwestować w telekomunikację. Na początku tego roku głośno było jeszcze o negocjacjach związanych z przejęciem od samorządowców piłkarskiego klubu Śląsk Wrocław.

Brak oficjalnych dokładnych informacji o strukturze właścicielskiej Telewizji Polsat nie pozwolił zaliczyć w zestawieniu najbogatszych ludzi świata amerykańskiego „Forbesa”, opublikowanym 12 marca, a w konsekwencji także na polskiej liście, wartości udziałów Solorza w Telewizji Polsat. Jednak nawet bez uwzględnienia tego pakietu biznesmen trafił na światową listę jako jedyny Polak. Mimo osłabienia złotego jego majątek wyceniano na równy miliard dolarów."

Źródło: Forbes

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ur. 4 sierpnia 1956r w Radomiu.

Uczył się w szkole zasadniczej i technikum wieczorowym przy Zakładach Mechanizacji Budownictwa „Zremb".

Pierwsze pieniądze zaczął zarabiać w NRD sprowadzając w latach 70’ wartburgi i trabanty do Polski. Niechętnie opowiada o swoich pierwszych krokach w biznesie.

Na początku lat 90’ założył telewizję Polsat, obecnie jest przewodniczącym jej Rady Nadzorczej. Ponadto jest przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym akcjonariuszem Elektrimu (poprzez który kontroluje PTC - operatora telefonii komórkowej Era i Heyah), właścicielem Invest Banku oraz Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat.

Solorz-Żak jest też właścicielem platformy Cyfrowy Polsat, Anteny 1, Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Polisa-Życie. Posiada także udziały w firmie Bioton.

W 2008 r. Wprost wycenił wartość majątku Solorza-Żaka na 6,5 mld zł, co uplasowało go na 2 pozycji w kraju tuż za Janem Kulczykiem.


Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
« poprzedni
następny »
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
anonimowa osoba (gość)
28 września 2008, 07:48
Witam bardzo.Chciałabym aby tacy ludzie którzy mają na wszystko mogli czasem pomóc innym.Ja również kiedyś miałam ale niestety pech.Mam pracę ale to nie wszystko bardzo bym chciała aby ktoś mi pomógł na zasadzie porzyczki udzielił mi pomocy.Ale o czym ja pisze niema już ludzi którzy by zaufali innym,jeśli ktoś mógł by pomóc będę wdzięczna choć i tak w cód nie wierzę (podam swój nr telfonu 608-537-017)dla takiego co ma wszystko to nie jest dużo ale dlamnie tak.Pozdrawiam
anonimowa osoba 2 (gość)
23 lipca 2009, 12:43
Co było, a nie jest...nie pisze się w rejestr... Solorz ma łeb na karku i tyle...a i nie wątpię w to, że pomaga innym.
anonimowa osoba 3 (gość)
29 lipca 2009, 09:55
Pomaga czy nie, ale firmy którymi kieruje dają zatrudnienie ogromnej rzeszy ludzi, to już coś. Zreszta cały ten jego majątek to nie jest kasa, tylko wartość firm i aktywów, które posiada.
romzyg1 (gość)
8 września 2009, 13:29
W DZIECIŃSTWIE Z POWODU PARALIŻU CIAŁA PO POLIO MOI RODZICE PO KRYJOMU PORZUCILI MNIE. PO TEJ ŚMIERTELNEJ CHOROBIE POZOSTAŁ MI TYLKO PARALIŻ LEWEJ NOGI , LECZ MOGĘ NA NIEJ STAWAĆ (CHODZĘ O KULACH ). Z WDZIĘCZNOŚCI BOGU ZA TĄ WIELKĄ ŁASKĘ W ZNACZĄCY SPOSÓB WSPARŁEM FINANSOWO PONAD 20 SZLACHETNYCH DZIEŁ GRAJĄC NA GITARZE I ŚPIEWAJĄC SWOJE PIEŚNI RELIGIJNE W 30 KRAJACH ŚWIATA.LUDZIE KUPUJĄC MOJE CEGIEŁKI MIŁOSIERDZIA (CD,DVD,KSIĄŻKĘ AUTORSKĄ+FOLDERY)SPONSORUJĄC TEŻ ICH PRODUKCJĘ , FINANSUJĄ W TEN SPOSÓB TE DZIEŁA , CHOĆ MOGŁOBY TO ICH NIE INTERESOWAĆ, TO JEDNAK POMAGAJĄ ; ZA TO SKŁADAM IM PODZIĘKOWANIA PODCZAS MOICH WYSTĘPÓW.PISZĘ O TYM , BO JESTEM PEŁEN PODZIWU DLA PANA ZYGMUNTA SOLORZ-ŻAKa ZA JEGO SUPER-DOCHODOWĄ DZIAŁALNOŚĆ I DOBROCZYNNOŚĆ. DLATEGO TEŻ PRAGNĘ PRZESŁAĆ MU JEDNĄ ZE SWOICH CEGIEŁEK MIŁOSIERDZIA W PODZIĘKOWANIU , JEŚLI ZECHCE PRZYJĄĆ TEN SKROMNY DAR. Z WYRAZAMI SZACUNKU IMIENNIK : ZYGMUNT ROMANOWSKI , romzyg1@yahoo.com , SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM !
kacha93 (gość)
26 kwietnia 2010, 17:55
Witam bardzo prosze pana o pomoc zadłużyłam sie bardzo wiem nie licze na to że pan odpisze ale może akurat niemam za co spłacić jak mi pan pomoże to mi uratuje życie moje dzieci nie zostana bez matki prosze zostawie namiary 510091517 misia-kasia@wp.pl
pomocdlarodziny
25 września 2010, 15:06
JESTEM ŻONATY ( ŚLUB CYWILNY ) OD PRAWIE 2 LAT Z KOBIETĄ KTÓRA JEST CHORA POSIADA GENETYCZNĄ CHOROBĘ " ZESPÓŁ MÓŻDŻKOWY" JEST NAM TRUDNO LECZ RAZEM SIĘ WSPIERAMY POMAGAM ŻONIE SIĘ LECZYĆ CHODZĘ MIĘDZY INNYMI PO LEKARZACH , NA SPACERY, ITP. MOJA ŻONA JEST TRUDNĄ OSOBĄ DO ŻYCIA PONIEWAŻ :
-CZASAMI MA MYŚLI SAMOBÓJCZE
-NIERADZI SOBIE W TERENIE GUBI SIĘ ( DLATEGO ZAWSZĘ NOSI ZE SOBĄ TELEFON OBYM JEJ POMÓGŁ TRAFIĆ DO CELU )
-OBECNIE NIE POSIADA ŻADNEGO ZASIŁKU ANI RENTY ( KILKA LAT TEMU MIAŁA )
MOJA ŻONA RÓWNIEŻ MA DŁUGI I NIERADZI SOBIE Z NIMI I Z KŁOPOTAMI , KTÓRE SĄ ZWIĄZANE Z NIMI. MAMY DZIECKO PRAWIE 2 LATKA JEST ZDROWE W 100%
OBOJE WRAZ Z CÓRECZKĄ MIESZKAMY NA WSI U JEJ RODZICÓW I SIOSTRY.
MAMY DO DYSPOZYCJI POKÓJ Z KUCHNIĄ ( NA 6 OSÓB ŁĄCZNIE ) . W KUCHNI ŚPIĄ: - OJCIEC ŻONY SPARALIŻOWANY CAŁY POSIADA "STWARDNIENIE ROZSIANE" LEŻY PONAD 15 LAT I POTRZEBUJĘ OPIEKI 24 GODZINY NA DOBĘ .TEŚCIOWA NIE PRACUJĘ WCALE ZE WZGLĘDU NA MĘŻA ( SWOJEGO ) . I POSIADA RÓWNIEŻ " ZESPÓŁ MÓŻDŻKOWY " NIE POTRAFI LICZYĆ ANI CZYTAĆ ŚPI Z DZIECKIEM NASZYM .
W POKOIKU ZAŚ MIESZKAMY WE TROJE CZYLI : JA MOJA ŻONA ORAZ SZWAGIERKA .ŻONY SIOSTRA RÓWIEŻ MA CHOROBĘ WSPOMNIANĄ WCZEŚNIEJ LECZY SIĘ I PODOBNIE JAK MOJA ŻONA NIEMA ZASIŁKU ANI RENTY ORAZ POSZUKUJĘ PRACY. JEDNYNIE UTRZYMUJEMY SIĘZ RENTY OJCA , ALE CZASAMI MY ZNAJDZIEMY COŚ DORYWCZO TO POMAGAMY CHOĆ TO NIE KŁOPOTY WPOMNIANE WCZEŚNIEJ KŁOPOT JEST DOKŁADNIE W " DOMU "
MIESZKAMY NA KOLONII CZYLI ZDALA OD WSI ( OKOŁO 2 KM ) OD NAJBLISZŻEGO DOMU CZYLI DOKŁADNIE MIESZKAMY W " POLU " NIE POSIADAMY NAWET WODY PITNEJ . WODĘ BIERZEMY W BUTELKI PLASTIKOWE I ROWEREM IDZIEMY DO SĄSIADKI I TAM NAPEŁNIAMY ZE STUDNI . NAJWIĘKSZYM KŁOPOTEM JEST TO IŻ DOM W KTÓRY MIESZKAMY ROZPADA SIĘ MA OKOŁO 100 LAT I WŁAŚCIWIE NIEBYŁO W NIM REMONTU CHOĆ NAJWĘKSZYM KŁOPOTEM TO NIE JEST . NAJSTRASZNIEJSZE JEST TO DLA WSZYSTKICH DOMOWNIKÓW JEST TO , ŻE NIEMIESZKAMY SAMI SĄ TU "OBCY " CZYLI DOKŁADNIE " PRUSAKI " . JEST TU ICH BARDZO DUŻO I SĄ WSZĘDZIE : W SZAWCE, LODÓWCE, TELEWIZORZE ITP. CZYLI WSZĘDZIE GDZIE TYLKO MOGĄ WEJŚĆ . PRUBOWALIŚMY Z TYM WALCZYĆ LECZ BEZ SKUTKU BOIMY SIĘ Z KAŻDYM DNIEM O NAS POPROSTU NOCĄ CHODZĄ JAK CHCĄ I GDZIE CHCĄ DLATEGO DZIECKO ŚPI U TEŚCIOWEJ PRZY ŚWIETLE WTEDY NIEWIDAĆ " ROBAKÓW ". NIESTAĆ NAS NA KUPNO DOMU ANI NA ZIEMIĘ CHOĆ BARDZO MARZYMY I CHCEMY Z POWODÓW JAK WYMIENIŁEM WCZEŚNIEJ CHYBA JUŻ WYSTARCZAJĄCO NAPISAŁEM O NAS .
" DLATEGO TEŻ NIKOMU NIC NIE MUWIMY GŁÓWNIE CHODZI TU O DZIECKO I TEŚCIA , ABY NIKT NIE ZABRAŁ ICH TO BY BYŁA OSTATNIA ŻECZ , KTÓRĄ BYŚMY SOBIE ŻYCZYLI "
PROSZĘ O TO ABY PO PRZECZYTANIU TEGO LISTU ZACHOWAŁ ( A ) JEJ TREŚĆ TYLKO DLA SIEBIE EWENTUALNIE POMUGŁ NAM NAWET PORADZIĆ CO ? I JAK ZAŁATWIĆ ?
DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA PRZECZYTANIE , ZROZUMIENIE , POMOC POD ADRESEM pomocdlarodziny@wp.pl
POZDRAWIAM

zakredytowany (gość)
1 lipca 2011, 12:10
Panie Zygmuncie, wydał Pan kupę kasy na Polkomtela. 0,002% z 18mld to "raptem" 360tys. Dla Pana to grosze, dla mnie majątek. Proszę Pana o pomoc (jakąkolwiek)
http://zakredytowany.pl
prodx01@wp.pl (gość)
5 lipca 2011, 20:20
a ja niechce nic sprzedac chce byc milionerem kto chc mi pomoc niech napisze prodx01@wp.pl
ML
7 lipca 2011, 12:08
Chęć bez akcji zwykle kończy się chęcią :)
Him (gość)
19 lipca 2011, 04:00
Proszę o kontakt na facebook'u :]
PIOTREK (gość)
5 sierpnia 2011, 13:12
JA MAM 800 MILIARDÓW FUNTÓW PAWEŁ Z GLIWIC
Artur (gość)
9 czerwca 2012, 00:41
Mam jeszcze gorszą sytuację niż www.zakredytowany.pl... czy może ktoś pomóc mi mojej rodzinie przed upadkiem? Proszę o info: artur.k@plusnet.pl - Dziękuję!
basia@izet.pl (gość)
10 czerwca 2013, 17:10
Jestem zwykłą kobietą 20 lat pracowałam ciężko już jestem po czterech operacjach kręgosłupa mam44 lata 4 lata temu odeszłam z toksycznego związku nie mam mieszkani a mam córkę która ma 70% niedosłuchu aby miała aparaty zrobili mi koncert dobrzy ludzie ja mam rentę do wrzesnia i co dalej pracować ni mogę bo mam dużo przepuklin w kręgo jeżeli ktoś może mi pomóc to barzo dzękuje nigdy nie prosiłam 501-227-301 tak dużo przeszłam w życiu jeszcze mam 2 synów którzy maja słaby kontakt bo byli teściowie popsuli mi niesłusznie opinię bo chora już umrę a chce mi się mężczyzny otrzymałam pomoc od mojego partnera a ja nie mogę mu pomóc a on utrzymuje mnie i córke znaliżmy się 0,5 roku jakbym chciała mu się odwdzięczyć
madzia54597@gmail.com (gość)
21 września 2015, 18:36
Zwracam
sie z uprzejma prosba o mozliwosc finansowania pobytu na terenie Australii - koszty studiow, koszty szkoly dzieci koszty ubezpieczenia , bilet , koszt wizy, koszt badan lekarskich przez Panstwa Firma .Od ponad dwoch lat mamy wielkie marzenie. Tym marzeniem jest podjecie studiow przeze mnie w Australii oraz mozliwosc pokazania dzieciom ze swiat nie sklada sie tylko na zasadzie korzystania z zasilkow socjalnych . Chcialabym pokazac Swiatu ze mozna podjac studia nawet 22000 tys km zdala od domu majac 5 dzieci , w tym niepelnosprawnego z porazeniem mozgowym syna oraz niepelnosprawnego brata. Posiadam juz wyksztalcenie, ktore chcialabym uzupelnic na terenie Australii .Po 4 latach studiow – nauka ta daje mi mozliwosc uzyskania dobrych kwalifikacji. Kontaktowalam sie z adwokatem w Adelajdze, ktory chce nam pomoc i powiedzial ze szanse mamy bardzo duze – ale problemem sa tylko finanse. Gdyby syn byl zdrowy nie bylo by problemu, dlatego koszty ubezpieczenia zdrowotnego na syna sa najwieksze. Koszty ogolne mojego wyjazdu z rodzina do Australii to:
1. Wizy dla calej rodziny 1700 dolarow
2. Ubezpieczenie okolo 10 do 15 tys dolarow rocznie x 4 lata
3. Zaswiadczenia lekarskie 350 dolarow x 7 - jednorazowo
4. Kursy i studia
Szkola jezykowa 10 miesiecy – moja nauka 10000 tys dolarow
Studia caly koszt za 2 lata – studia magisterskie od 28000 tys do 37000 tys dolarow
Szkola podstawowa dla trojki dzieci – platna dla dzieci studentow
Za 3 dzieci na rok okolo 24000 tys dolarow rocznie
5. Bilety lotnicze dla 7 osob x 3200 zlotych polskich
6. Koszty zakwaterowania na poczatku przez dwa miesiace.
W trakcie studiow maz moze podjac prace na caly etat , ja natomiast na pol etatu. Tak mowi prawo australijskie. Mozliwosci sa duze.


Koszta sa ogromne, ale uwazam ze warto pokazac dzieciom ze mozna spedzic wiele czasu uczac sie innego jezyka, ze mozna poznac ludzi i obyczaje innych krajow nie tylko na you tub i w telewizji ale rowniez mozna zrealizowac marzenia wybierajac sie osobiscie do Australii. Nie che spedzic zycia na zasilku socjalnym i pozostala mi jedna jedyna szansa abym mogla te marzenia spelnic – sudiujac w Australii, abym mogla uzyskac tytul magistra i byc moze mozliwosc uzyskania dobrych kwalifikacji. Uwazam ze teraz jest odpowiedni wiek abym mogla kontynuowac moja nauke dalej, bez pomocy jednak osob prywatnych, fundacji czy duzych firm moze to byc nierealne do spelnienia.

Jezeli ktos chce pomoc to prosze o email zwrotny madzia54597@gmail.com
Małgorzata.smura617@gmail.comail.c (gość)
5 maja 2020, 09:07
Dzien dobry Panie Zygmuncie Solorz-Żak piszę do Pana z prośbą o spłatę kredytów moich męża jest nam bardzo ciężko mamy 3ke dzieci i wynajmujemy mieszkanie ..za każdym razem płacze jak oglądam Nasz Nowy Dom błagam o pomoc
malgorzata.smura617@gmail.com (gość)
5 maja 2020, 09:11
Dzień dobry Panie Zygmuncie Stolarz-Żaku proszę o pomoc w spłacie kredytów naszych .Jestem tylko zwykłym szarym człowiekiem i jest nam bardzo ciężko. To mój nr tel 881273191
agatahansla12342567@wp.pl (gość)
12 lutego 2021, 19:12
a ja nie wiem czy wogole sie przebije wsrod tylu piszacych i czy wogole mnie pan dostrzeze.jesli znajdzie pan choc chwile to odpisze na moj apel? jest taka szansa? sytuacja mnie do tego zmusila pisze wszedzie.walcze o rodzine.jestem zrozpaczona i nie wiem czy ktokolwiek pomoze choc napisze.BLAGAM POMOCY! PANIE ZYGMUNCIE PROSZE
Małgośka (gość)
24 marca 2021, 20:56
Dzień dobry pierwszy raz proszę o pomoc nie mam do kogo się zwrócić mam córeczkę nie chcę żeby cierpiała mam długi nie uregulowane mieszkanie czyli opłaty bieżące i komornika wpadłam przez własną głupotę i dlatego brakuje mi na utrzymanie proszę o jaką kolwiek pomoc finansową zadłużenie mam duże ogółem 100.000 jestem osobą uczciwą pracuję ale jest mi ciężko proszę o pomoc finansową z góry dziękuję izarazem mi wstyd moj nr.konta48 1020 4649 0000 7102 0079 0758
Zakłopotana (gość)
27 kwietnia 2021, 10:33
Dzień dobry Panu. Czasami są sytuacje że człowiek mimo starań nie daje już rady, dlatego postanowiłam napisać do Pana, bo tylko to mi pozostało.Pochodzę z biednej rodziny i od samego początku ciężkie jest to moje życie,dlatego radziłam sobie jak mogłam i dorobiłam się 80 tyś kredytów i jakby mi było mało wykryto początek czerna że pracowałam przy środkach chemicznych na pływalni to wybrałam zdrowie. Jestem już znerwicowana i zrezygnowana bo co to za życie mam. Jedni marzą o Malediwach, lepszych autach a ja marzę by móc rano wstawać i nie martwić się skąd wziąć na to wszystko, jak ludziom poddawać.Syn zdaje w maju maturę chciałabym mu kupić garnitur bo w stary nie wejdzie ale nie mam za co. Mąż wypłaty ma 2,700-2,800a samych rat 1,300 do tego rachunki i opał a za co żyć. Jedni mają luksusy inni nie wiedzą co pierwsze. Czasami myślę że jak odejdę kredyty przez ubezpieczenie spłaci bank i mąż z synem mieli by lepiej, ale próbuje walczyć dlatego proszę Pana o pomoc. Obiecuję że jak będzie lepiej na tyle ile będę mogła oddam Panu. Proszę mi pomóc stanąć na nogi to i kredyty dam radę spłacać dalej. Podaje nr konta gdyby Pan okazał mi odrobinę serca, które i ja zawsze dla innych mam. Jeśli chce Pan jakieś dokumenty wszystko wyślę by mi Pan uwierzył że nie żebram na luksusy a na spokojne przeżycie. Będę Panu wdzięczna . Pozdrawiam z szacunkiem 71194010764751854300000000 Serce13-80@wp.pl
renia.topor@wp.pl (gość)
25 października 2022, 18:29
Witam serdecznie. Padłam ofiarą oszusta straciłam oszczędności życia i zostałam z dużym kredytem. 180 tys złotych. Sytuacja jest bardzo ciężka a do tego jestem w ciąży i mam 4 letnia córkę. Szukam różnych prac ale za miesiąc będę rodzić i ciężko coś podjąć. Bardzo prosze o jaką kolwiek pomoc to już uratuje moje życie i przyszłość moich dzieci. Dziękuję i czekam na informacje. renia.topor@wp.pl
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt