Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Biografie > Bogusław Cupiał
16 września 2008 (zmod.: 14 kwietnia 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Bogusław Cupiał

Tagi: bogusław cupiał elektrim kable krakowska fabryka kabli tele-fonika wisła kraków | wszystkie tagi

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

"Chociaż dokładne wyniki Tele-Foniki Kable za 2008 r. nie są jeszcze znane, to na pewno będą o wiele gorsze niż rok wcześniej, gdy spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 5,3 mld złotych. Z pracą pożegnało się właśnie jej 900 pracowników. Powód? Spadek zamówień z zagranicy, gdzie spółka kieruje 70 proc. produkcji.

Firma, którą Bogusław Cupiał (53 l.) – absolwent Technikum Kolejowego w Sosnowcu – założył w 1992 r. z dwoma wspólnikami (od których odkupił później udziały), korzystała na rosnących inwestycjach w telekomunikacji. Jej kable i przewody sprzedawały się w latach 90. tak dobrze, że stała się ich czwartym producentem na świecie. Bogusław Cupiał od 10 lat jest również właścicielem klubu piłkarskiego Wisła Kraków. W grudniu TVP poinformowała, że odkupieniem Wisły interesuje się konsorcjum arabskich spółek. Wcześniej Cupiał rozmawiał podobno z innymi chętnymi, m.in. z PKN Orlen."

Źródło: Forbes

------------------------------------------------

Ur. 29 czerwca 1956r w Sławkowie

Ukończył technikum kolejarskie w Sosnowcu.

Zaczynał pod koniec lat 80 od sklepu z farbami. W 1992r. wraz z 2 wspólnikami za równowartość dzisiejszego 31,5zł otworzył zakład produkcji kabli Tele-Fonika w Myślenicach. Hale produkcyjne wspólnicy kupili na kredyt. Na skutek telefonizacji wsi biznes okazał się strzałem w dziesiątkę.

W 1998r. Tele-Fonika przejęła Krakowską Fabrykę Kabli a 4 lata później Elektrim Kable. W międzyczasie Cupiał spłacił wspólników i został samodzielnym właścicielem Tele-Foniki Kable SA. Oprócz tego w swoim portfelu posiada także nieruchomości, biuro turystyczne Kraktel i centrum medyczne w Myślenicach.

Ponadto od 1998r. jest właścicielem klubu piłkarskiego Wisła Kraków, który od tego czasu kilkakrotnie zdążył zdobyć mistrzostwo Polski. Unika dziennikarzy i rozgłosu.

Wprost oszacował jego majątek w 2008r na okrągłe 5 mld zł.


Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
« poprzedni
następny »
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
krzycho (gość)
4 sierpnia 2011, 18:23
te kable to nie taki już złoty interes,zobaczcie że już wszystko jest w kablach...prąd,internet,tv,telefon,itd chyba ze światłowody ale to już też wszędzie działa,a za niedługo tv cyfrowa?
ML
4 sierpnia 2011, 19:23
Stąd właśnie w ostatnich rankingach nie łapie się do pierwszej dziesiątki najbogatszych Polaków, a kiedyś tak.
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt