Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Informacje > Trzy historie z życia Steve'a Jobsa (wideo z polskimi napisami)
6 października 2011 (zmod.: 6 października 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Trzy historie z życia Steve'a Jobsa (wideo z polskimi napisami)

Tagi: droga przez życie intuicja pasja podejmowanie decyzji steve jobs życie | wszystkie tagi

Wielki wizjoner i innowator niestety odszedł, ale pozostawił po sobie niezwykłą spuściznę. Przemówienie Jobsa do studentów w postaci trzech opowieści, które mówią o tym, co jest w życiu tak naprawdę ważne.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!Film na prawdę warto obejrzeć. Oto krótkie podsumowanie wspomnianych trzech historii z życia Steve'a Jobsa:

  1. O tym jak pewne rzeczy w życiu, pewne decyzje, które początkowo mogą wydawać się bezużyteczne, niewłaściwe, ale podjęte zgodnie z głosem serca i intuicji w przyszłości okażą się bezcenne, nawet jeśli nigdy byś się tego nie spodziewał. Dopiero po jakimś czasie będziesz w stanie dostrzec pewną logikę, która połączy te wydarzenia z przeszłości w pewną logiczną ścieżkę, która zaprowadzi cię do czegoś wielkiego, o czym w przeszłości nie mógł byś wiedzieć.

  2. Niepowodzenia, kopniaki od życia, które, jak możne się wydawać, wszystko rujnują, otwierają tak na prawdę nowe szanse. Nawet jeśli dostaniesz po głowie bardzo mocno, nie trać wiary. Jeśli tylko znajdziesz to, co kochasz, to zawsze wyjdziesz na prostą. Aby być w pełni zadowolonym z życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego, musisz szukać tego, co na prawdę uwielbisz robić.

  3. Czy jeśli dzisiaj byłby ostatnim dniem twojego życia, czy chciałbyś zrobić to, co zamierzasz dziś zrobić? Jeśli odpowiedzią jest "nie" przez zbyt wiele dni pod rząd, musisz coś zmienić. Pamięć o tym, że dzisiaj może być ostatnim dniem twojego życia sprawia, że wszystko co tak na prawdę jest mało istotne (duma, strach przed porażką, zażenowanie itd.), zostaje w tyle, sprawiając, że dostrzegasz to, co tak naprawdę jest ważne. Tak naprawdę każdy z nas nie ma nic do stracenia. Liczy się tylko to, co podpowiada ci twoja intuicja i głos twojego serca.
Rafał Bednarz
WykopBlipTwitter
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
dzięki! (gość)
9 października 2011, 20:14
Wielkie dzięki za ten wpis!
Wypowiedź bezcenna!
Raphael
13 października 2011, 20:56
To jest jedna z tych wypowiedzi, która w niezwykły sposób skłania do zastanowienia się, czy właściwie korzystamy życia i czasu, który nam dano. Jobs miał tę genialną umiejętność przedstawiania swoich idei ludziom. Dzięki temu jego prezentacje były tak bardzo przekonujące. Warto obejrzeć (a raczej wysłuchać) więcej niż jeden raz.
©copyright 2008-2021 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt