Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > System MLM – czy ta praca się opłaca? cz.2
28 lutego 2011 (zmod.: 22 grudnia 2012)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

System MLM – czy ta praca się opłaca? cz.2

Kategoria: wolność finansowa
Tagi: cele linia życia marketing sieciowy marketing wielopoziomowy mlm mln multi level marketing niezależność finansowa praca w mlm struktura system mlm zasada pareto | wszystkie tagi

Druga część artykułu poświęconego pracy w systemie MLM

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!


W systemie MLM nim znajdziesz się na szczycie czeka cię sporo wytężonej pracy
Pierwsza część artykułu

Systemy wynagradzania w MLMach są przeróżne, ale ich częścią wspólną jest struktura. To właśnie rozbudowana struktura (wiele zaproszonych osób) pozwala na naprawdę duże zarobki w MLM. Ogromną zaletą tej formy zarabiania jest, że praca raz włożona w pozyskanie osoby do współpracy procentuje w przyszłości. Osoba zapraszająca (sponsor) poświęca czas i energię na naukę i przygotowanie osoby zaproszonej do skutecznego działania a potem ją wspiera. To jest tak się dzieje, jeśli jest dobrym sponsorem.

Wysiłek ten owocuje w przyszłości – osoba zaproszona usamodzielnia się i sama zaczyna zapraszać kolejne osoby. W ten sposób najlepsi na przestrzeni miesięcy lub kilku lat potrafią zbudować struktury zrzeszające setki, tysiące i więcej osób i osiągają statusy rentierów – nie muszą już pracować a strumień dochodów płynie do nich nieprzerwanie do końca życia i zwykle rośnie wraz ze wzrostem ich struktur. W MLM praca raz wykonana procentuje im do końca życia i zostają milionerami. Osiągają to nieliczni. Zanim to jednak nastąpi trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu i energii a i to nie zawsze wystarcza.

Nie dotarłem do danych na temat podziału zarobków, podejrzewam jednak że Zasada Pareto działa również i tutaj. Mówi ona pokrótce, że 20% osób zarabia 80% pieniędzy. Co więcej z tych czołowych 20% ponownie 80% zarobków płynie do 20% osób z tej grupy (czyli czołowe 4% osób). Zasada ta mówi również, że 80% naszych wyników uzyskujemy na skutek jedynie 20% naszych działań, czyli że przez 80% czasu pracujemy mało efektywnie :).

Największe pieniądze zarabiają tu osoby wchodzące we wczesnych stadiach ekspansji firmy na danym rynku i konsekwentnie robiące swoje. Jak niejednokrotnie podkreślałem na łamach niniejszego serwisu sukces nie przychodzi z dnia na dzień i nie inaczej jest tutaj. Oczywiście wchodząc później ciągle wiele można osiągnąć, jest to jednak trudniejsze zadanie. Niewątpliwą zaletą pracy w marketingu sieciowym jest fakt, że dosłownie każdy może spróbować swoich sił, bez względu na wiek, wykształcenie, doświadczenie, płeć itd.

WykopBlipTwitter
ocena: 2,99 (6612 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Najlepiej zarabiający konsultanci MLM na świecie '
Najlepiej zarabiający konsultanci MLM na świecie
obrazek do 'Największe firmy MLM 2009'
Największe firmy MLM 2009
obrazek do 'Ty też możesz nim zostać'
Ty też możesz nim zostać
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
zbiczu17@wp.pl (gość)
25 maja 2011, 16:11
MLM to wspaniała praca ale wymaga dużego zaangażowania. Sukces zależy od naszego podejścia do wykonywanej pracy i wiedzy .W Polsce jest ten biznes nie do końca zrozumiały.
ML
25 maja 2011, 17:24
Poruszyłeś ciekawy temat - mianowicie traktowanie MLM jako biznes. Bowiem dla kogoś, kto traktuje pracę w MLM poważnie jest to biznes. Dla pozostałych to pewnie tylko dodatkowe zajęcie, praca dorywcza itd.
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt