Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Filozofia spokojnego bogacenia się cz. 2
3 maja 2011 (zmod.: 3 maja 2011)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Filozofia spokojnego bogacenia się cz. 2

Kategoria: wolność finansowa
Tagi: bogactwo oszczędzanie sukces umysł wolność finansowa wyznaczanie celów zarządzanie pieniędzmi | wszystkie tagi

Druga część artykułu dotyczącego osiągania bogactwa

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!


Podobnie jak sukces, bogactwo rzadko przychodzi z dnia na dzień.
Przejdź do pierwszej części artykułu.

  8) Perfekcjonizm jest wrogiem dobrego – również w sferze finansów. Perfekcjonista prawdopodobnie nigdy nie zacznie wprowadzać zmian, bo warunki nie są idealnie sprzyjające lub jeszcze czegoś nie sprawdził. No i nie wiadomo, jaki podjąć pierwszy krok. Tymczasem chodzi o wybór rozsądnego wariantu i poczynienie pierwszych działań. Czas na korekty przyjdzie w miarę zbieranego doświadczenia i efektów.

  9) Można popełnić błąd – i jako ludzie zawsze będziemy je popełniać. Decydując się na inwestycję należy liczyć się z możliwością popełnienie błędu (straty). Zdarzają się one nawet doświadczonym inwestorom. Grunt to wyciągnąć wnioski i iść dalej. Ponadto istotną rolę odgrywa tutaj mądre zarządzanie wielkością inwestycji i ryzykiem.

  10) Rób to, co jest właściwe dla Ciebie – każdy człowiek jest inny i kieruje się innymi priorytetami. Jednego zadowala 5% zwrot z inwestycji rocznie, dla drugiego 10% rocznie to mało, a trzeci chce po prostu spłacić swoje długi. Różne sytuacje wymagają różnych strategii działania.

  11) Możesz mieć, cokolwiek zechcesz, ale nie możesz mieć wszystkiego, co zechcesz – mądrość w gospodarowaniu pieniędzmi polega m. in. na ustalaniu priorytetów i dokonywaniu wyboru co do wydatków, ponieważ zawsze poruszamy się w ograniczonym budżecie. Płać za to, co jest dla Ciebie ważne, a tnij koszty na rzeczach, które nie mają dla Ciebie większego znaczenia.

  12) Mądre zarządzanie pieniędzmi pozwala cieszyć się życiem i jutro, i dziś – nie trzeba wybierać między wydawaniem na przyjemności dzisiaj a odkładaniem na lepsze jutro. Możesz mieć obie te rzeczy równocześnie, jeśli trochę pogłówkujesz. Opisując to w dwóch zdaniach: Podążaj za swoimi marzeniami, ale nie zapominaj o oszczędzaniu. Oszczędzaj, ale nie zapominaj o swoich marzeniach.

  13) Działanie jest lepsze, niż brak działania – opóźniając moment rozpoczęcia opóźniasz także datę realizacji celu. Lepiej zacząć dziś małymi krokami, niż czekać na dogodny moment, żeby zrobić jeden duży krok. Do dzieła!

  14) Nikt nie zadba lepiej o Twoje pieniądze, niż Ty sam – rady otrzymywane od różnych ludzi będą zazwyczaj najlepsze z ich punktu widzenia, niekoniecznie z Twojego. Mając małą wiedzę ciężko jest się przemóc, by zrobić pierwszy krok dlatego ucz się i miej otwarty umysł - staraj się dociekać, co jest właściwe, zasięgaj opinii z różnych źródeł a na koniec samodzielnie podejmij słuszną decyzję. W przypadku inwestycji sprawdzaj, czy decyzja rzeczywiście była dobra.

  15) Szczęście jest ważniejsze, niż bogactwo – pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, dają możliwości. Jednak nie ma co mieć obsesji na ich punkcie. Prawdziwe bogactwo to coś więcej, niż tylko pieniądze. To udany związek, życie rodzinne i duchowe, dobre zdrowie, ciągły rozwój i inne. Pieniądze są dla ludzi, a nie odwrotnie.


Artykuł powastał w oparciu o tekst z bloga Get Rich Slowly
Mikołaj Łagowski
WykopBlipTwitter
ocena: 2,94 (3295 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Jak zgromadzić sporą sumę zaczynając od zera? cz. 2'
Jak zgromadzić sporą sumę zaczynając od zera? cz. 2
obrazek do 'Jak zgromadzić sporą sumę zaczynając od zera? Cz. 1'
Jak zgromadzić sporą sumę zaczynając od zera? Cz. 1
obrazek do 'Zarządzanie swoimi pieniędzmi'
Zarządzanie swoimi pieniędzmi
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Radek (gość)
28 grudnia 2012, 10:00
Bardzo podoba mi się ta filozofia a ostatni punkt wszystko ładnie podsumował.
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt