Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Podstawowe zasady inwestowania cz.2
10 lipca 2008 (zmod.: 15 kwietnia 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Podstawowe zasady inwestowania cz.2

Kategoria: wolność finansowa
Tagi: bogactwo dźwignia finansowa finanse fortuna inwestowanie niezależność finansowa odsetki oszczędzanie pieniądze podatki zamożność zysk | wszystkie tagi

90% inwestorów to przeciętni inwestorzy, którzy się nie edukują i to dla nich są przeznaczone programy systematycznego oszczędzania. Jest to raczej trudna i długa droga, by dojść do pieniędzy. Artykuł ten przeznaczony jest dla osób, które chcą uczyć się inwestowania i ciągle poszerzać swoją wiedzę finansową.

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

Trend is your friend – trend to Twój przyjaciel. Trendy podążają za prawami natury. Zamiast dywersyfikować naucz się przenosić pieniądze na inny rynek, który akurat jest atrakcyjny.

Trendy które warto obserwować:

  1) Demograficzny – demografia jest przeznaczeniem. Możesz śmiało inwestować w nieruchomości, jeśli populacja kraju / miasta ma się zwiększać, bo ich ceny będą rosnąć.

  2) Dług publiczny – bez długu obecna ekonomia nie może się rozwijać, pieniądze nie mają już pokrycia w złocie. Są więc bezwartościowym papierem opartym na obietnicy pokrycia. Dług rządu USA w obligacjach jest ogromny. Najprościej spłacić go dodrukowując pieniądze a przez to wywołując wysoką inflację. Niestety oszczędności ludzi przepadają. Inwestuj w to, co chroni Twoje pieniądze przed inflacją.

  3) Stopy procentowe – obniżanie stóp procentowych przenosi pieniądze do nieruchomości. To kara dla wszystkich oszczędzających, np. na lokatach terminowych. Obniżanie stóp procentowych to sygnał, by zabierać pieniądze z giełdy.

  4) Finansowa inteligencja – relacja pomiędzy Twoimi pieniędzmi i Twoją finansową inteligencją. To, że Twoich pieniędzy przybywa nie oznacza, że rośnie też Twoja finansowa inteligencja.

3 rodzaje inwestycji:

  1) Biznes
  2) Nieruchomości
  3) Papiery wartościowe

Aby osiągnąć sukces powinieneś inwestować co najmniej w 2, a jeszcze lepiej w 3 rodzaje inwestycji. Korzystnie jest zainwestować w biznes czy nieruchomości, bo wiąże się to z udogodnieniami podatkowymi. Trzeba posiadać jednak umiejętności zarządzania nimi. Oczywiście najwięcej ludzi inwestuje w trzeci rodzaj inwestycji, gdyż jest to łatwe.

I. Załóż biznes, zyski przeznacz na inwestowanie w nieruchomości a dopiero na końcu inwestuj w papiery wartościowe. Ponieważ biznes może okazać się niedochodowy rozważ jego budowanie po godzinach pracy.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,02 (7838 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Siedem leków na pustą sakiewkę'
Siedem leków na pustą sakiewkę
obrazek do 'Kapitalizacja odsetek, czyli magia procentu składanego'
Kapitalizacja odsetek, czyli magia procentu składanego
obrazek do 'Szybki kurs inwestowania w fundusze akcyjne cz.2'
Szybki kurs inwestowania w fundusze akcyjne cz.2
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
asdf (gość)
24 sierpnia 2012, 14:39
\"Wojna – czasem wojna to dobry czas na zakupy, bo ceny są niskie.\"

tylko ciekawe kto podczas wojny zamiast o tym jak ratować swój tyłek myśli o zakupach :D

artykuł bardzo dobry, trochę rzeczy mi się rozjaśniło
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt