Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Siedem praw psychiki
21 lipca 2008 (zmod.: 22 marca 2009)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Siedem praw psychiki

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: doskonalenie się pewność siebie podświadomość prawo przyciągania rozwój sukces umysł wizualizacja | wszystkie tagi

Możesz być przekonany, że rzeczy przytrafiają się same z siebie i jeśli znajdziesz się we właściwym miejscu w odpowiednim momencie to coś osiągniesz. Żyjąc w takim przeświadczeniu podporządkowujesz się prawu przypadku, które mówi, że brak planowania jest planowaniem… klęski!

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!

To czym jesteś, byłeś lub będziesz zależy tylko i wyłącznie od ciebie. W każdej chwili możesz zmienić swoje działania, albo przestać działać. Możesz nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne, aby stać się kimkolwiek zechcesz i osiągnąć cokolwiek zechcesz. Ograniczenia znajdują się najczęściej w tobie, a nie na zewnątrz. Twoim podstawowym zadaniem jest przejąć kontrolę nad własnym życiem.

Trzeba sobie zdawać sprawę z istnienia praw. W naszym świecie istnieją prawa ludzkie (ustanowione przez ludzi) oraz prawa naturalne, za których złamanie zawsze poniesiesz karę. Prawa naturalne można podzielić na prawa fizyczne (np. grawitacja) i psychiczne. Prawa naturalne działają zawsze i wszędzie (bez względu na to czy zdajesz sobie sprawę z ich istnienia, czy nie). Kiedy w twoim życiu „coś jest nie tak”, oznacza to zazwyczaj pogwałcenie któregoś z siedmiu praw psychiki:

1) Prawo panowania mówi, że możesz mieć na tyle pozytywne uczucia wobec siebie samego, na ile czujesz, że sam kontrolujesz swoje życie. Nierzadko najlepszym sposobem zaradzenia sytuacji, w której czujesz, że straciłeś panowanie jest odejście. „Nikt nie może sprawić, byś poczuł się gorszy, bez twojego przyzwolenia”. Płynąca z poczucia kontroli pewność siebie sprawia, że człowiek posiadający jasny cel i plan zawsze ma przewagę nad człowiekiem niezdecydowanym i niepewnym swojego potencjału.

2) Prawo przyczyny i skutku oznajmia, że każdy skutek w twoim życiu ma swoją przyczynę. „Co człowiek zasieje, to zbierze”. Myśli są przyczynami, a warunki w których egzystujesz skutkami. To czym jesteś lub będziesz jest wynikiem twojego sposobu myślenia. Jeśli zmienisz sposób myślenia, zmienisz krok po kroku całe życie.


3) Prawo wiary – cokolwiek, w co wierzysz głęboko z prawdziwym uczuciem, staje się rzeczywistością. Na świat możesz patrzeć optymistycznie lub pesymistycznie, ale przyszłość budują i tworzą ludzie optymistyczni. Największą przeszkodą psychiczną są samoograniczające przekonania (np. „Nigdy nie będę w stanie tego zrobić”), powstrzymują cię nie pozwalając nawet spróbować. Większość z nich jest zupełnie fałszywa. „Jeśli wierzysz, że możesz coś zrobić lub jeśli wierzysz, że nie możesz, to w obu przypadkach masz rację” H. Ford.

WykopBlipTwitter
ocena: 3,03 (7005 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Cele wg Briana Tracy'
Cele wg Briana Tracy
obrazek do 'Siedem sposobów kontrolowania psychiki'
Siedem sposobów kontrolowania psychiki
obrazek do 'Pieniądze szczęście dają cz.2'
Pieniądze szczęście dają cz.2
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
bro (gość)
22 września 2010, 19:49
Świetny artykuł. O istnieniu większości praw przekonałem się, zanim jeszcze przeczytałem ten tekst. Jednak najbardziej ciekawi mnie prawo przyciągania, o nim wogóle nie słyszałem. Z pewnością przetestuje jego działanie :) Pozdrawiam.
ML
22 września 2010, 22:56
Ciekawa uwaga, bo od momentu kiedy film "Sekret" ujrzał światło dzienne, prawo przyciągania stało się wg mnie najbardziej znanym prawem naturalnym. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Ci jego obejrzenie :) Dostępna jest także książka pod tym samym tytułem.
toxic16 (gość)
15 czerwca 2011, 22:16
Jestem w trakcie czytania "The Secret" i powiem szczerze, że mam pewne obawy, ponieważ wierząc w to co przekazuje treść książki oddalam się od wiary w Boga, ale z drugiej strony dlaczego by nie spróbować czegoś co faktycznie daje mi efekty ?
ML
16 czerwca 2011, 08:18
Nie do końca rozumiem, w jaki sposób oddala cię to od Boga? Na tym świecie istnieją prawa naturalne oraz prawa ustanowione przez człowieka. Te pierwsze będą działać, czy nam się to podoba, czy nie. Prawo przyciągania jest jednym z nich. Więcej na ten temat można znaleźć w literaturze Briana Tracy.
torfianka (gość)
21 lutego 2012, 20:39
Popieram ten tekst. Jeżeli ktokolwiek chce wykorzystać te prawa tak żeby pracowały na jego korzyść polecam techniki jakie proponuje książka p.t. \\\"Potęga świadomej intencji\\\" Dla ludzi, którzy chcą na prawdę poprawić wszystko co jest w ich życiu, jest to najskuteczniejsze źródło wiedzy. Jak ta książka pokazuje, ci którzy wierzą w boga, nie muszą tracić wiary, by zacząć stosować prawo przyciągania. Z kolei ci, którzy nie wierzą, też nie muszą zacząć wierzyć, by zacząć naprawiać swoje życie wykorzystując to prawo.
malgoszka (gość)
31 marca 2014, 22:59
Toxic16. Dlaczego oddala od wiary w Boga? Przeczytaj "potęga podświadomości " joseph murphy . Sa tam odniesienia do Biblii. Jest mnostwo fragmentow np. 'Powiedz tej gorze podnies sie i rzuc sie w morze, a jesli uwierzysz tak sie stanie.' To jeden z bardzo wielu fragmentow ktore pokazuja ze biblia opisuje moc naszej podswiadomosci. Koniecznie przeczytaj!!
©copyright 2008-2022 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt