Nadświadomość to źródło kreatywności, inspiracji, motywacji i ekscytacji odczuwanych przy nowym pomyśle, odpowiada też za wynalazki i przełomy w nauce. Gdy nadświadomość pracuje nad celem ma dostęp do wszystkich informacji z Twojej podświadomości. Odróżnia prawdę od fałszu. Nadświadomość działa bez przerwy i bez udziału świadomości. Reaguje na pozytywne afirmacje.
Nadświadomość działa najlepiej gdy Twoja świadomość jest w 100% skoncentrowana na celu oraz wtedy, gdy świadomość jest zajęta zupełnie czymś innym. Jak zmusić ją do pracy? Zdefiniuj problem, zbierz jak najwięcej informacji poszukując aktywnie odpowiedzi, spróbuj świadomie rozwiązać problem, jeśli się nie uda powierz problem nadświadomości i wyrzuć go z umysłu a świadomość niech zajmie się czymś innym.
Stymulowanie aktywności nadświadomości następuje poprzez:
1) Myślenie o celach – regularne i intensywne
2) Praktykowanie samotności – pobądź sam ze sobą i nie rób nic przez godzinę. Nie myśl o niczym konkretnym, niech twój umysł sam podróżuje przez pełne 60 minut. Po tym czasie wstań i posłuchaj intuicji, zrób to, co podpowiada ci nadświadomość. Nie przejmuj się, czy ktoś inny to zaakceptuje i się z tym zgodzi. Odpowiedź będzie doskonale słuszna.
3) Wizualizację celu (więcej na ten temat piszę w artykule „siedem sposobów kontrolowania psychiki”)
Nadświadome rozwiązanie przychodzi do Ciebie w jednym z trzech źródeł:
1) Intuicja – wewnętrzny głos. Zawsze ufaj intuicji, nigdy jej się nie sprzeciwiaj
2) Przypadkowe napotykanie ludzi i informacji – wcześniej każdego ranka po przebudzeniu mów sobie: „Wierzę, że dziś spotka mnie coś wspaniałego”
3) Nieprzewidywalne wydarzenia
Cechy nadświadomego rozwiązania:
1) W 100% kompletne i obejmuje wszystkie aspekty problemu. Zawsze znajduje się w granicach Twoich możliwości i zasobów, jest proste i łatwe do zastosowania
2) Pojawia się oślepiający blask oczywistości – to takie proste, że aż chcesz krzyknąć „Eureka!”
3) Towarzyszy mu wybuch radości i energii. Jeżeli stanie się to w środku nocy nie będziesz mógł spać.
Bibliografia:
B. Tracy „
Maksimum osiągnięć”