Najbogatsi.pl - strona główna


nie pamiętasz hasła? | rejestracja
Strona główna > Artykuły > Postanowienia noworoczne
30 grudnia 2010 (zmod.: 30 grudnia 2010)
Wyślij link znajomymdrukujfont: -A  A+

Postanowienia noworoczne

Kategoria: samodoskonalenie
Tagi: cele postanowienia noworoczne wprowadzanie zmian wytrwałość | wszystkie tagi

Nowy rok to okazja na dokonanie podsumowania pewnego etapu swojego życia i wyznaczenia nowych celów. Co robić aby się zrealizowały?

Twoja opinia będzie mile widziana. Dodaj komentarz!


Lista postanowień noworocznych nie powinna być zbyt długa. Im bardziej precyzyjnie dobierzesz sobie cele do spełnienia, tym większe szanse na sukces.
Ostatnie dni grudnia to atmosfera pewnej schyłkowości (bo w końcu stary rok odchodzi w przeszłość) i nadziei związanej z nowym. Bieżącą datę już tylko przez kilka dni będzie pisało się używając danej czterocyfrowej liczby, potem będzie to już kolejna, większa o 1. Jest to więc pewien rodzaj przejścia między dwoma różnymi okresami, który daje nam podstawę do myślenia, że wszystko zacznie się od nowa.

Każdy z nas ma świadomość, że , nawet, jeśli jego życie jest w miarę udane, to zawsze coś można poprawić. A zazwyczaj jest dużo do poprawienia. Nowy rok to dobry motywator do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Dlatego też robimy postanowienia noworoczne, żeby zacząć nad sobą pracować i zwiększyć jakość naszego życia.

Zrobić postanowienie noworoczne jest bardzo łatwo. O wiele trudniej jest je wypełnić. Według badania Richarda Wisemana blisko 90% postanowień nie jest doprowadzanych do końca. Szanse na powodzenie w tej materii zwiększają się, jeśli noworoczne cele są odpowiednio sformułowane oraz mają odpowiednie wsparcie.

Jak wyznaczyć sobie postanowienia noworoczne
  1. Skup się na jednym lub bardzo wąskiej grupie celów. Jeśli chcesz za dużo osiągnąć, to najpewniej nie osiągniesz nic. Jeśli będziesz próbował złapać kilka srok za ogon, to możesz nie złapać żadnej.

  2. Zaplanuj sobie wszystko odpowiednio wcześnie – najlepiej przed momentem nadejścia nowego roku. Warto jednak pamiętać, że każdy czas jest dobry na zaplanowanie zmian, nie tylko na nowy rok.

  3. Unikaj powtarzania nieudanych rozwiązań z poprzednich lat. Jeśli chcesz osiągnąć te same cele co wcześniej to spróbuj je zrealizować w inny sposób, albo wybierz inne cele.

  4. Bądź jak najbardziej dokładny. Dobrze zastanów się nad tym, co wymaga poprawy w Twoim życiu i jak się do tego zabrać.

  5. Uczyń to sprawą osobistą. Zamiast wybierania popularnych postanowień (typu utrata zbędnych kilogramów czy rzucenie palenia) możesz wybrać te, które naprawdę chcesz zrealizować.


WykopBlipTwitter
ocena: 3,02 (5976 gł.)
« nowszy
starszy »

Podobne publikacje

obrazek do 'Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!'
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
obrazek do 'Plemiona 2.0. Zostań internetowym przywódcą - Seth Godin'
Plemiona 2.0. Zostań internetowym przywódcą - Seth Godin
obrazek do 'Podejmowanie decyzji'
Podejmowanie decyzji
Komentarze
autor:
login (lub e-mail)/pseudonim hasło:
załóż konto
Jeśli masz konto wpisz login (lub e-mail) i hasło lub komentuj pod pseudonimem (hasło niewymagane).
treść:
Kod: obrazek weryfikujący
 
Na razie nikt nie dodał komentarza :-/. Twój może być pierwszy!
©copyright 2008-2023 Najbogatsi.pl
o stronie | polityka prywatnosci | mapa | kontakt